Void Princess/ko: Difference between revisions
→스킬 트리
Joenks6665 (talk | contribs) |
Joenks6665 (talk | contribs) (→스킬 트리) |
||
Line 27: | Line 27: | ||
== 스킬 트리 == | == 스킬 트리 == | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:ShadowBody.png|link=Shadow Body/ko|섀도우 바디]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:Intermediate Magic Training.PNG|link=Intermediate Magic Training/ko|중급 마법수련]] | |||
| 35 레벨 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:AishaS15.png|link=Petite Angkor - Time Bomb/ko|쁘띠 앙고르 - 타임 밤]] | |||
| | |||
| [[File:Angkor Heavy Doll.png|link=Petite Angkor - Heavy Doll/ko|쁘띠 앙고르 - 헤비 돌]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| 45 레벨 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:AishaS11.png|link=Shadow's Contract/ko|어둠의 계약]] | |||
| | |||
| [[File:Gravity Ball Research.png|link=Gravity Ball Research/ko|그라비티볼 연구]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:Sprint.png|link=Sprint/ko|스프린터]] | |||
| 50 레벨 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:SI Phantombreathing.png|link=Phantom Breathing - Dark Fall/ko|팬텀 브리딩 - 다크 폴]] | |||
| | |||
| [[File:PB Dark Hole.png|link=Phantom Breathing - Dark Hole/ko|팬텀 브리딩 - 다크 홀]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| 55 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Magic Expansion.png|link=Magic Amplification/ko|마력 증폭]] | |||
| | |||
| [[File:SI Limmanamanage.png|link=Limited Mana Management/ko|극한의 마나 운용]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| 60 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:VP.png|link=Abyss Angkor/ko|어비스 앙고르]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| 65레벨 (10 SP) | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||