Revolver Cannon - HE Bomb: Difference between revisions
Add KR Version
Tenshi-chan (talk | contribs) (Add KR Version) |
|||
Line 26: | Line 26: | ||
<br> | <br> | ||
== Skill Information == | == Skill Information == | ||
{| | <tabber> | ||
NA= | |||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | |||
|- style="background:#D3D3D3" | |||
! rowspan="2" | Skill Level !! rowspan="2" | Level Required !! colspan="2" | Damage (Magical) !! rowspan="2" | MP Usage !! rowspan="2" | Cooldown | |||
|- style="background:#D3D3D3" | |||
! Inital Shot !! Final Shot | |||
|- | |- | ||
| align=" | | align="left" | 1 || rowspan="2" | 35 || 476% x3 <br>(Overheat x5) || 953% || rowspan="20" | 200 MP || rowspan="20" | 10 Seconds | ||
|- | |||
| align="left" | 2 || 491% x3 <br>(Overheat x5) || 984% | |||
|- | |||
| | | align="left" | 3 || 36 || 507% x3 <br>(Overheat x5) || 1015% | ||
|- | |||
| align="left" | 4 || 39 || 522% x3 <br>(Overheat x5) || 1046% | |||
|- | |||
| align="left" | 5 || 42 || 538% x3 <br>(Overheat x5) || 1077% | |||
|- | |||
| | | align="left" | 6 || 45 || 553% x3 <br>(Overheat x5) || 1108% | ||
| 476% x3 <br>(Overheat x5) | |- | ||
| 953% | | align="left" | 7 || 48 || 569% x3 <br>(Overheat x5) || 1139% | ||
| rowspan=20 | 200 MP | |- | ||
| rowspan=20 | 10 Seconds | | align="left" | 8 || 51 || 584% x3 <br>(Overheat x5) || 1179% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 2 | | align="left" | 9 || 54 || 600% x3 <br>(Overheat x5) || 1201% | ||
| | |- | ||
| 491% x3 <br>(Overheat x5) | | align="left" | 10 || 57 || 615% x3 <br>(Overheat x5) || 1232% | ||
| 984% | |- | ||
|- | | align="left" | 11 || 60 || 631% x3 <br>(Overheat x5) || 1263% | ||
| align="left" | 3 | |- | ||
| 36 | | align="left" | 12 || 63 || 646% x3 <br>(Overheat x5) || 1294% | ||
| 507% x3 <br>(Overheat x5) | |- | ||
| 1015% | | align="left" | 13 || 66 || 662% x3 <br>(Overheat x5) || 1325% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 4 | | align="left" | 14 || 69 || 677% x3 <br>(Overheat x5) || 1356% | ||
| 39 | |- | ||
| 522% x3 <br>(Overheat x5) | | align="left" | 15 || 72 || 693% x3 <br>(Overheat x5) || 1387% | ||
| 1046% | |-| | ||
|- | KR= | ||
| align="left" | 5 | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
| 42 | |- style="background:#D3D3D3" | ||
| 538% x3 <br>(Overheat x5) | ! rowspan="2" | Skill Level !! rowspan="2" | Level Required !! colspan="2" | Damage (Magical) !! rowspan="2" | MP Usage !! rowspan="2" | Cooldown | ||
| 1077% | |- style="background:#D3D3D3" | ||
|- | ! Inital Shot !! Final Shot | ||
| align="left" | 6 | |- | ||
| 45 | | align="left" | 1 || rowspan="2" | 35 || 421% x3 <br>(Overheat x5) || 842% || rowspan="20" | 150 MP || rowspan="20" | 9 Seconds | ||
| 553% x3 <br>(Overheat x5) | |- | ||
| 1108% | | align="left" | 2 || 435% x3 <br>(Overheat x5) || 869% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 7 | | align="left" | 3 || 36 || 448% x3 <br>(Overheat x5) || 897% | ||
| 48 | |- | ||
| 569% x3 <br>(Overheat x5) | | align="left" | 4 || 39 || 462% x3 <br>(Overheat x5) || 924% | ||
| 1139% | |- | ||
|- | | align="left" | 5 || 42 || 476% x3 <br>(Overheat x5) || 951% | ||
| align="left" | 8 | |- | ||
| 51 | | align="left" | 6 || 45 || 489% x3 <br>(Overheat x5) || 979% | ||
| 584% x3 <br>(Overheat x5) | |- | ||
| 1179% | | align="left" | 7 || 48 || 503% x3 <br>(Overheat x5) || 1006% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 9 | | align="left" | 8 || 51 || 517% x3 <br>(Overheat x5) || 1034% | ||
| 54 | |- | ||
| 600% x3 <br>(Overheat x5) | | align="left" | 9 || 54 || 530% x3 <br>(Overheat x5) || 1061% | ||
| 1201% | |- | ||
|- | | align="left" | 10 || 57 || 544% x3 <br>(Overheat x5) || 1088% | ||
| align="left" | 10 | |- | ||
| 57 | | align="left" | 11 || 60 || 558% x3 <br>(Overheat x5) || 1116% | ||
| 615% x3 <br>(Overheat x5) | |- | ||
| 1232% | | align="left" | 12 || 63 || 572% x3 <br>(Overheat x5) || 1143% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 11 | | align="left" | 13 || 66 || 585% x3 <br>(Overheat x5) || 1170% | ||
| 60 | |- | ||
| 631% x3 <br>(Overheat x5) | | align="left" | 14 || 69 || 599% x3 <br>(Overheat x5) || 1198% | ||
| 1263% | |- | ||
|- | | align="left" | 15 || 72 || 613% x3 <br>(Overheat x5) || 1225% | ||
| align="left" | 12 | |||
| 63 | |||
| 646% x3 <br>(Overheat x5) | |||
| 1294% | |||
|- | |||
| align="left" | 13 | |||
| 66 | |||
| 662% x3 <br>(Overheat x5) | |||
| 1325% | |||
|-align=" | |||
| align="left" | | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| align="left" | | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-align=" | |||
| align="left" | | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-align=" | |||
| align="left" | | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-align=" | |||
| align="left" | | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-align=" | |||
| align="left" | | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-align=" | |||
| align="left" | | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||
</tabber> | |||
<br> | <br> | ||