Little Devil/ko: Difference between revisions
→스킬 트리
No edit summary |
(→스킬 트리) |
||
Line 34: | Line 34: | ||
=== 스킬 트리 === | === 스킬 트리 === | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:StealSoul.png|link=Finger Bullet/ko|흡혼]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| [[File:RPassive4.png|link=Basic Magic Training/ko|기초 마법수련]] | |||
| 15 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:WolfClaw.png|link=Wolf Claw/ko|늑대 발톱]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| [[File:SelfProtectionFortitude.png|link=Energy Reinforce/ko|기력강화]] | |||
| 25 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:MPSteal.png|link=Conversion: Mana/ko|이기공]] | |||
| | |||
| [[File:HPSteal.png|link=Conversion: Health/ko|이혈공]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| | |||
| 30 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:WolfSpear2.png|link=Wolf Spear/ko|늑대 이빨]] | |||
| | |||
| [[File:WaveEnergy.png|link=Energy Wave/ko|기공파]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| | |||
| 35 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:SpearPrison.png|link=Prison Spear/ko|창살감옥]] | |||
| | |||
| [[File:HellofTornado.png|link=Hell of Tornado/ko|연환지옥]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| [[File:Reflect.png|link=Reflection/ko|반탄공]] | |||
| 40 레벨 (3 SP) | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||