Blade Master/it: Difference between revisions
→Albero Skill
Moritaka99 (talk | contribs) |
Moritaka99 (talk | contribs) |
||
Line 48: | Line 48: | ||
== Albero Skill == | == Albero Skill == | ||
{{: | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
|- | |||
| | |||
| [[File:STSactive4.png|link=Bloody Accel/it|Trionfo Cruento]] | |||
| [[File:RavenNew3.png|link=Sonic_Slash/it|Colpo Sonoro]] | |||
| [[File:Experienced_Sword.PNG|link=Bloody Accel/it|Trionfo Cruento]] | |||
|style="background-color: lightgrey;"| | |||
| Livello 35 | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Giga Drive.PNG|link=Giga_Drive_-_Limiter/it]] | |||
| | |||
| | |||
|style="background-color: lightgrey;"| {{IconHover|image-up=LockCover.png|image-down=RavenNew2.png|link=Shockwave - Cutter}} | |||
| Livello 45 | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:STactive2.png|link=Cut Tendon]] | |||
| | |||
| | |||
|style="background-color: lightgrey;"| | |||
| Livello 50 | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Wolf Fang.PNG|link=Wolf Fang/it|Grinfie di Lupo]] | |||
| | |||
| | |||
|style="background-color: lightgrey;"| | |||
| Livello 55 | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| [[File:EnsuredVictory.png|link=Winning Strategy]] | |||
|style="background-color: lightgrey;"|{{IconHover|image-up=LockCover.png|image-down=Emergency Escape.PNG|link=Evacuation!/it|Fuga!}} | |||
| Livello 60 | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| {{IconHover|image-up=LockCover.png|image-down=ExS.png|link=Extreme Blade/it|Lama Estrema}} | |||
| | |||
|style="background-color: lightgrey;"| | |||
| Livello 65 (10 SP) | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||