Provoke: Difference between revisions
→Skill Information
No edit summary |
|||
Line 23: | Line 23: | ||
! rowspan="2" | Skill Level !! rowspan="2" | Level Required !! colspan="2" | Damage (Physical) !! colspan="3" | Provoked Debuff !! rowspan="2" | MP Usage !! rowspan="2" | Cooldown | ! rowspan="2" | Skill Level !! rowspan="2" | Level Required !! colspan="2" | Damage (Physical) !! colspan="3" | Provoked Debuff !! rowspan="2" | MP Usage !! rowspan="2" | Cooldown | ||
|- style="background:#DC6E6E" | |- style="background:#DC6E6E" | ||
! | ! Strike!! Counter Strike!! Enemy Damage <br>Increase !! Ally Damage <br>Increase !! Duration | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 1 || rowspan="2" | 35 || 285% || 285% || 10% || 10% || 3 Seconds || rowspan=" | | align="left" | 1 || rowspan="2" | 35 || 285% || 285% || rowspan="13" | 10% || 10% || 3 Seconds || rowspan="13" | 30 MP || rowspan="13" | 8 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 2 || 298% || 298% || | | align="left" | 2 || 298% || 298% || 12% || 3 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 3 || 38 || 311% || 311 | | align="left" | 3 || 38 || 311% || 311% || 14% || 3 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 4 || 42 || 323% || 323 | | align="left" | 4 || 42 || 323% || 323% || 16% || 4 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 5 || 46 || 336% || 336 | | align="left" | 5 || 46 || 336% || 336% || 18% || 4 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 6 || 50 || 349% || 349 | | align="left" | 6 || 50 || 349% || 349% || 20% || 4 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 7 || 54 || 362% || 362% | | align="left" | 7 || 54 || 362% || 362% || 22% || 4 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 8 || 58 || 375% || 375% | | align="left" | 8 || 58 || 375% || 375% || 24% || 4 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 9 || 62 || 388% || 388 | | align="left" | 9 || 62 || 388% || 388% || 26% || 5 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 10 || 66 || 400% || 400 | | align="left" | 10 || 66 || 400% || 400% || 28% || 5 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 11 || 70 || 413% || 413 | | align="left" | 11 || 70 || 413% || 413% || 30% || 5 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 12 || 74 || 426% || 426% || | | align="left" | 12 || 74 || 426% || 426% || 32% || 5 Seconds | ||
|- | |||
| align="left" | 13 || 74 || 439% || 439% || 34% || 5 Seconds | |||
|} | |} | ||
<br> | <br> | ||
{{GrandMasterSkills}} | {{GrandMasterSkills}} |