Arrow Mastery: Difference between revisions
From Elwiki
→Skill Information
Line 21: | Line 21: | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | '''Skill Lv''' | | style="border-style: solid; border-width: 1px;" | '''Skill Lv''' | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | '''Effect''' | | style="border-style: solid; border-width: 1px;" | '''Effect''' | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | '''Pierce''' | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | '''MP gain''' | |||
|- | |- | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 1 | | style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 1 | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" rowspan="1" | 2% | | style="border-style: solid; border-width: 1px;" rowspan="1" | damage increase by 2% | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" rowspan="3" | does not <br>pierce<br> | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" rowspan="3" | normal | |||
|- | |- | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 2 | | style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 2 | ||
| rowspan="1" | 4% | | rowspan="1" | damage increase by 4% | ||
|- | |- | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 3 | | style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 3 | ||
| rowspan="1" | 6% | | rowspan="1" | damage increase by 6% | ||
|- | |- | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 4 | | style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 4 | ||
| rowspan="1" | | | rowspan="1" | damage decrease by 7% | ||
| rowspan="2" | pierces 1 <br> monster <br> | |||
| rowspan="2" | decreased <br>by 40%<br> | |||
|- | |- | ||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 5 (M) | | style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 5 (M) | ||
| rowspan="1" | | | rowspan="1" | damage decrease by 5% | ||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 6 | |||
| rowspan="1" | | |||
| rowspan="1" | | |||
| rowspan="1" | | |||
|- | |||
| style="border-style: solid; border-width: 1px;" | 7 | |||
| rowspan="1" | | |||
| rowspan="1" | | |||
| rowspan="1" | | |||
|} | |} | ||