High Magician: Difference between revisions
From Elwiki
→Skill Tree
("Thanks panda") |
|||
Line 28: | Line 28: | ||
<br> | <br> | ||
<br> | <br> | ||
=== [[ | === Skill Tree === | ||
{| class="mw-collapsible mw-collapsed" cellpadding="10" | |||
| colspan=6 | | |||
|- | |||
| [[File:Basic_Magic_Defense_Training.PNG|link=Basic Magic Defense Training]] | |||
| | |||
| [[File:AishaS17.png|link=Chain Fireball]] | |||
| | |||
| [[File:FireRoad.png|link=Fire Road]] | |||
| 0 SP | |||
|- | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Basic_Physical_Defense_Training.PNG|link=Basic Physical Defense Training]] | |||
| [[File:AishaS25.png|link=Gust Screw]] | |||
| | |||
| | |||
| 5 SP | |||
|- | |||
| [[File:Basic_Magic_Training.PNG|link=Basic Magic Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:AishaS29.png|link=Lightning Bolt]] | |||
| | |||
| 10 SP | |||
|- | |||
| [[File:Magic_Party_Buff.PNG|link=Aura Magic Accelerator]] | |||
| [[File:Basic_Physical_Training.PNG|link=Basic Strength Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:AishaS20.png|link=Teleport]] | |||
| 15 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Defense_Party_Buff.PNG|link=Aura Shield Accelerator]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:AishaS21.png|link=Binding Circle]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| 20 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Physical_Party_Buff.PNG|link=Aura Power Accelerator]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:AishaS32.png|link=Teleport Study]] | |||
| 25 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:AishaS18.png|link=Gust Storm]] | |||
| [[File:AishaS22.png|link=Meteor Call]] | |||
| | |||
| 30 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| [[File:AishaS24.png|link=Mana Shield]] | |||
| 35 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:AishaS26.png|link=Chain Burst]] | |||
| [[File:AishaS5.png|link=Meditiation]] | |||
| | |||
| 40 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Intermediate_Magic_Training.PNG|link=Intermediate Magic Training]] | |||
| [[File:AishaS1.png|link=Fireball Study]] | |||
| | |||
| | |||
| 45 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:AishaS30.png|link=Magic Missile]] | |||
| | |||
| | |||
| 50 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Magic_Attack_Advanced_Buff.PNG|link=Magic Adrenaline]] | |||
| [[File:Encouraging_Aura.PNG|link=Encouraging Aura]] | |||
| | |||
| [[File:AishaS28.png|link=Flame Circle]] | |||
| 55 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ElPass8.png|link=Infinite Energy]] | |||
| | |||
| [[File:AishaS9.png|link=Blizzard Shower]] | |||
| | |||
| 60 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:AishaS19.png|link=Infernal Wave]] | |||
| [[File:AishaS6.png|link=Blaze Step]] | |||
| | |||
| 65 SP | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||
== Additional Combos == | == Additional Combos == | ||