Pet Guide/pl: Difference between revisions
From Elwiki
m
Text replacement - "Image:" to "File:"
Shironsaki (talk | contribs) m (Text replacement - "Image:" to "File:") |
|||
(47 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{{DISPLAYTITLE:Towarzysze}} | {{DISPLAYTITLE:Towarzysze}} | ||
{{Languages|Pet Guide | {{Languages|Pet Guide}} | ||
<div style="float: right;">{{#ev:youtube|tM8pVEbkmAA|300}}</div> | <div style="float: right;">{{#ev:youtube|tM8pVEbkmAA|300}}</div> | ||
__TOC__ | __TOC__ | ||
Line 69: | Line 69: | ||
Przykładowe okienko, które otworzy się po wybraniu zwierzaka: | Przykładowe okienko, które otworzy się po wybraniu zwierzaka: | ||
[[ | [[File:Towarzysze.png|400px]] | ||
<br> | <br> | ||
Line 75: | Line 75: | ||
*Wybierz ikonę '''Przywołuj''', aby twój zwierzak pojawił się. ''Przerwij Przywołanie'' spowoduje zniknięcie twojego towarzysza. | *Wybierz ikonę '''Przywołuj''', aby twój zwierzak pojawił się. ''Przerwij Przywołanie'' spowoduje zniknięcie twojego towarzysza. | ||
*Zielony pasek ''Nasycenie'' to jego głód. Zmniejsza się za każdego zabitego potwora. | *Zielony pasek '''Nasycenie''' to jego głód. Zmniejsza się za każdego zabitego potwora. | ||
*Niebieski pasek '''Zażyłość''' to jego więź. Zmniejsza się, jeśli o niego nie dbasz. | *Niebieski pasek '''Zażyłość''' to jego więź. Zmniejsza się, jeśli o niego nie dbasz. | ||
Line 84: | Line 84: | ||
== [[File:Pet Icon.png]] Ewolucja Zwierzaków == | == [[File:Pet Icon.png]] Ewolucja Zwierzaków == | ||
[[File:lifecrystal.png|right|thumb| | [[File:lifecrystal.png|right|thumb|Kryształ Życia]] | ||
Zwykle zwierzaki mają cztery fazy wzrostu. | Zwykle zwierzaki mają cztery fazy wzrostu. | ||
Line 101: | Line 101: | ||
== Lista zwierzaków == | == Lista zwierzaków == | ||
<center> | <center> | ||
=== [[Ancient Phoru (Pet)| | === [[Ancient Phoru (Pet)/pl|Prastary Buras]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Ancient STG3.png|link=Ancient Phoru (Pet)|[[Ancient Phoru (Pet)| | File:Ancient STG3.png|link=Ancient Phoru (Pet)|[[Ancient Phoru (Pet)/pl|Mały Prastary Buras]] | ||
File:Ghost Phoru Darkness.jpg|link=Evil Ancient Phoru|[[Evil Ancient Phoru]] | File:Ghost Phoru Darkness.jpg|link=Evil Ancient Phoru|[[Evil Ancient Phoru]] | ||
File:Ghost Phoru Ice.jpg|link=Hallow Ancient Phoru|[[Hallow Ancient Phoru]] | File:Ghost Phoru Ice.jpg|link=Hallow Ancient Phoru|[[Hallow Ancient Phoru]] | ||
Line 110: | Line 110: | ||
File:DBABB STG3.png|link=Shadow Ancient Phoru|[[Shadow Ancient Phoru]] | File:DBABB STG3.png|link=Shadow Ancient Phoru|[[Shadow Ancient Phoru]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Dawny|Dusk and Dawn]] === | === [[Dawny|Dusk and Dawn]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
Line 117: | Line 118: | ||
=== [[Blood Eater|Eater]] === | === [[Blood Eater|Eater]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Blood Eater Pet.jpg|link=Blood Eater|[[Blood Eater]] | File:Blood Eater Pet.jpg|link=Blood Eater|[[Blood Eater/pl|Krwiożerca]] | ||
File:Mana Eater Pet.jpg|link=Mana Eater|[[Mana Eater]] | File:Mana Eater Pet.jpg|link=Mana Eater|[[Mana Eater/pl|Manożerca]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Grim Reaper - Death/pl|Żniwiarz]] === | === [[Grim Reaper - Death/pl|Żniwiarz]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
Line 133: | Line 135: | ||
File:TanyaIcon.png|link=Halloween Pumpkin Fairy - Tanya|[[Halloween Pumpkin Fairy - Tanya]] | File:TanyaIcon.png|link=Halloween Pumpkin Fairy - Tanya|[[Halloween Pumpkin Fairy - Tanya]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Hatchling]] === | === [[Hatchling/pl|Smoczek]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Rexion.png|link=Ancient Rexion|[[Ancient Rexion]] | File:Rexion.png|link=Ancient Rexion|[[Ancient Rexion]] | ||
File:Hacthling Darkness3.jpg|link=Dark Hatchling|[[Dark Hatchling]] | File:Hacthling Darkness3.jpg|link=Dark Hatchling|[[Dark Hatchling]] | ||
File:Hacthling Fire3.jpg|link=Fire Hatchling|[[Fire Hatchling]] | File:Hacthling Fire3.jpg|link=Fire Hatchling|[[Fire Hatchling/pl|Czerwony Smoczek]] | ||
File:Icon adult.jpg|link=Hatchling|[[Hatchling/pl|Smoczek]] | File:Icon adult.jpg|link=Hatchling|[[Hatchling/pl|Smoczek]] | ||
File:Hacthling Light3.jpg|link=Light Hatchling|[[Light Hatchling]] | File:Hacthling Light3.jpg|link=Light Hatchling|[[Light Hatchling/pl|Złoty Smoczek]] | ||
File:Hacthling Star.jpg|link=Star Hatchling|[[Star Hatchling]] | File:Hacthling Star.jpg|link=Star Hatchling|[[Star Hatchling]] | ||
File:Hacthling Wild3.jpg|link=Wild Hatchling|[[Wild Hatchling]] | File:Hacthling Wild3.jpg|link=Wild Hatchling|[[Wild Hatchling]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
Line 169: | Line 165: | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Miho | === [[Miho/pl|Kumiho]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Kumiho Specter.png|link=Awakened Millennium Fox|[[Awakened Millennium Fox]] | File:Kumiho Specter.png|link=Awakened Millennium Fox|[[Awakened Millennium Fox]] | ||
File:Kumiho Water3.png|link=Beeho|[[Beeho/pl|Beeho]] | File:Kumiho Water3.png|link=Beeho|[[Beeho/pl|Beeho]] | ||
File:Kumiho Snow3.jpg|link=Miho|[[Miho/pl|Miho]] | File:Kumiho Snow3.jpg|link=Miho|[[Miho/pl|Srebrny Lis Miho]] | ||
File:Kumiho Stone.jpg|link=Millennium Fox (Pet)|[[Millennium Fox (Pet)|Millenium Fox]] | File:Kumiho Stone.jpg|link=Millennium Fox (Pet)|[[Millennium Fox (Pet)|Millenium Fox]] | ||
File:Kumiho Cursed3.jpg|link=Naho|[[Naho/pl|Naho]] | File:Kumiho Cursed3.jpg|link=Naho|[[Naho/pl|Czarny Lis Naho]] | ||
File:Kumiho Flame3.jpg|link=Shiho|[[Shiho/pl|Ognisty Lis Siho]] | File:Kumiho Flame3.jpg|link=Shiho|[[Shiho/pl|Ognisty Lis Siho]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
Line 212: | Line 208: | ||
=== [[Panda Bear - Blue/pl|Mistrzu Pandzia]] === | === [[Panda Bear - Blue/pl|Mistrzu Pandzia]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Blue Panda3.jpg|link=Panda Bear - Blue|[[Panda Bear - Blue/pl|Mistrzu Pandzia, niebieski]] | File:Blue Panda3.jpg|link=Panda Bear - Blue|[[Panda Bear - Blue/pl|Mistrzu Pandzia, niebieski]] | ||
File:Red Panda3.jpg|link=Panda Bear - Red|[[Panda Bear - Red]] | File:Red Panda3.jpg|link=Panda Bear - Red|[[Panda Bear - Red/pl|Mistrzu Pandzia, czerwony]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Pocket Phoru/pl|Buras]] === | === [[Pocket Phoru/pl|Buras]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Phoru Pet 06.png|link=Elsword Anniversary Party Phoru|[[Elsword Anniversary Party Phoru]] | File:Phoru Pet 06.png|link=Elsword Anniversary Party Phoru|[[Elsword Anniversary Party Phoru]] | ||
File:NewYearPoru.png|link=Fireworks Phoru|[[Fireworks Phoru]] | File:NewYearPoru.png|link=Fireworks Phoru|[[Fireworks Phoru]] | ||
File:BlackPhoruMighty.png|link=Pocket Phoru#Other Variants|[[Pocket Phoru#Other Variants|Mercenary Phoru]] | File:BlackPhoruMighty.png|link=Pocket Phoru#Other Variants|[[Pocket Phoru#Other Variants|Mercenary Phoru]] | ||
File:Petit STG3.png|link=Pocket Phoru|[[Pocket Phoru/pl|Mały Buras]] | File:Petit STG3.png|link=Pocket Phoru|[[Pocket Phoru/pl|Mały Buras]] | ||
File:Rudolph STG1.png|link=Rudolph Phoru|[[Rudolph Phoru]] | File:Rudolph STG1.png|link=Rudolph Phoru|[[Rudolph Phoru]] | ||
File:Petit STG4.png|link=Wild Pocket Phoru|[[Wild Pocket Phoru/pl|Dziki Mały Buras]] | File:Petit STG4.png|link=Wild Pocket Phoru|[[Wild Pocket Phoru/pl|Dziki Mały Buras]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Black Pumpkin Rabbit| | === [[Black Pumpkin Rabbit/pl|Królik]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:BlackPumpkinRabbit.png|link=Black Pumpkin Rabbit|[[Black Pumpkin Rabbit]] | File:BlackPumpkinRabbit.png|link=Black Pumpkin Rabbit|[[Black Pumpkin Rabbit]] | ||
File:WhitePumpkinRabbit.png|link=White Pumpkin Rabbit|[[White Pumpkin Rabbit]] | File:WhitePumpkinRabbit.png|link=White Pumpkin Rabbit|[[White Pumpkin Rabbit]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Raincoat Cat - Rebi| | |||
=== [[Raincoat Cat - Rebi/pl|Kot w Płaszczu Przeciwdeszczowym]] === | |||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Raincoat Cat - Black3.png|link=Raincoat Cat - Rebi|[[Raincoat Cat - Rebi]] | File:Raincoat Cat - Black3.png|link=Raincoat Cat - Rebi|[[Raincoat Cat - Rebi]] | ||
File:Raincoat Cat - Yellow3.png|link=Raincoat Cat - Regi|[[Raincoat Cat - Regi | File:Raincoat Cat - Yellow3.png|link=Raincoat Cat - Regi|[[Raincoat Cat - Regi/pl|Kot w płaszczu przeciwdeszczowym-Reggie]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Sheriff]] === | === [[Sheriff]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
Line 279: | Line 245: | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Tree Knight]] === | === [[Tree Knight/pl|Drewniany Rycerzyk]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Tree Knight Spring3.jpg|link=Blossom Tree Knight|[[Blossom Tree Knight/pl|Drewniany Rycerzyk (wiosna)]] | File:Tree Knight Spring3.jpg|link=Blossom Tree Knight|[[Blossom Tree Knight/pl|Drewniany Rycerzyk (wiosna)]] | ||
Line 288: | Line 254: | ||
File:TreeK STG3.png|link=Tree Knight|[[Tree Knight/pl|Drewniany Rycerzyk]] | File:TreeK STG3.png|link=Tree Knight|[[Tree Knight/pl|Drewniany Rycerzyk]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Uniel - The Light Bringer|Unicorn]] === | === [[Uniel - The Light Bringer|Unicorn]] === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:Uniel (Adult).png|link=Uniel - The Light Bringer|[[Uniel - The Light Bringer]] | File:Uniel (Adult).png|link=Uniel - The Light Bringer|[[Uniel - The Light Bringer/pl|Uniel-Lucyfera]] | ||
File:UniringAdult.png|link=Uniring - The Dark Bringer|[[Uniring - The Dark Bringer]] | File:UniringAdult.png|link=Uniring - The Dark Bringer|[[Uniring - The Dark Bringer]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== [[Guardian Wolf| | |||
=== [[Guardian Wolf/pl|Wilk]] === | |||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:GWolf.png|link=Guardian Wolf|[[Guardian Wolf]] | File:GWolf.png|link=Guardian Wolf|[[Guardian Wolf/pl|Wilk Strażnik]] | ||
File:GWolfJr.png|link=Guardian Wolf Jr.|[[Guardian Wolf Jr.]] | File:GWolfJr.png|link=Guardian Wolf Jr.|[[Guardian Wolf Jr./pl|Wilk Strażnik Jr]] | ||
</gallery> | </gallery> | ||
=== Inne === | === Inne === | ||
<gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | <gallery widths=64px heights=64px perrow=10> | ||
File:AliceC.png|link=Alice|[[Alice]] | File:AliceC.png|link=Alice|[[Alice/pl|Alice]] | ||
File:Peng1.png|link=Arctic Hunter Peng|[[Arctic Hunter Peng]] | File:Peng1.png|link=Arctic Hunter Peng|[[Arctic Hunter Peng]] | ||
File:Berthe Jr.3.png|link=Berthe Jr.|[[Berthe Jr./pl|Berrut Jun.]] | File:Berthe Jr.3.png|link=Berthe Jr.|[[Berthe Jr./pl|Berrut Jun.]] | ||
File:CandyDevil.png|link=Candy Devil|[[Candy Devil | File:CandyDevil.png|link=Candy Devil|[[Candy Devil/pl|Bonbongi]] | ||
File:Eltrion3.png|link=Eltrion Jr.|[[Eltrion Jr./pl|Eltrion Jr.]] | |||
File:Eltrion3.png|link=Eltrion Jr.|[[Eltrion Jr.]] | File:Merhem.png|link=Merheem|[[Merheem/pl|Bożonarodzeniowa Wróżka Merhem]] | ||
File:Merhem.png|link= | File:FennecIcon.png|link=Fennec|[[Fennec/pl|Fennek]] | ||
File:FennecIcon.png|link=Fennec|[[Fennec]] | File:DeathreaperIcon.png|link=Grim Reaper|[[Grim Reaper/pl|Mroczny Żniwiarz]] | ||
File:DeathreaperIcon.png|link=Grim Reaper|[[Grim Reaper]] | |||
File:Magician STG3.png|link=Hallow Witch|[[Hallow Witch/pl|Hallowitch]] | File:Magician STG3.png|link=Hallow Witch|[[Hallow Witch/pl|Hallowitch]] | ||
File:Hoya3.png|link=Hoya|[[Hoya/pl|Hoya]] | File:Hoya3.png|link=Hoya|[[Hoya/pl|Hoya]] | ||
File:IeruIcon.png|link=Ieru|[[Ieru]] | File:IeruIcon.png|link=Ieru|[[Ieru/pl|Ieru]] | ||
File:LotusIcon.png|link=Lotus|[[Lotus]] | File:LotusIcon.png|link=Lotus|[[Lotus]] | ||
File:Medusa3.png|link=Medusa|[[Medusa/pl|Meduza]] | File:Medusa3.png|link=Medusa|[[Medusa/pl|Meduza]] | ||
File:MoliIcon.png|link=Moli|[[Moli]] | File:MoliIcon.png|link=Moli|[[Moli]] | ||
File:MorteIcon.png|link=Morte|[[Morte]] | File:MorteIcon.png|link=Morte|[[Morte/pl|Morte]] | ||
File:LukeIcon.png|link=Rook|[[Rook]] | File:LukeIcon.png|link=Rook|[[Rook/pl|Luke]] | ||
File:LandR.png|link=RX-78 Land Runner (Pet)|[[RX-78 Land Runner (Pet)|RX-78 Land Runner]] | File:LandR.png|link=RX-78 Land Runner (Pet)|[[RX-78 Land Runner (Pet)|RX-78 Land Runner]] | ||
File:ServionIcon.png|link=Servion|[[Servion]] | File:ServionIcon.png|link=Servion|[[Servion/pl|Serbion]] | ||
File:ShyBear.png|link=Shy Teddy Maid|[[Shy Teddy Maid]] | File:ShyBear.png|link=Shy Teddy Maid|[[Shy Teddy Maid]] | ||
File:Snowman1.png|link=Snowman|[[Snowman]] | File:Snowman1.png|link=Snowman|[[Snowman]] | ||
File:Goku3.png|link=Son Goku|[[Son Goku/pl|Sun Wukong]] | File:Goku3.png|link=Son Goku|[[Son Goku/pl|Sun Wukong]] | ||
Line 328: | Line 295: | ||
<br> | <br> | ||
== [[File:Pet Icon.png]] | == [[File:Pet Icon.png]] Umiejętności Zwierzaka == | ||
=== | === Energia Zwierzaka === | ||
Poza umiejętnościami zwierzaka występują również umiejętności energii. | |||
Energia Zwierzaka to '''Pasywna Umiejętność''', którą posiadają towarzysze. Pozwala ona właścicielowi uzyskać specjalne efekty. | |||
Każdy zwierzak ma 4 rodzaje energii: | |||
1. | 1. Ciało | ||
2. | 2. Dusza | ||
3. | 3. Postawa | ||
4. | 4. Wygoda | ||
Każdy rodzaj energii daje inny typ statystyk (z wyjątkiem aury). Możesz sprawdzić umiejętności zwierzaka poprzez menu towarzysze (naciśnij [P], aby je otworzyć). | |||
[[File: | [[File:Umiejętności_Towarzysza.png|500px]] | ||
Do odblokowania umiejętności energii istnieją odpowiednie warunki, które trzeba spełnić. | |||
- Uzyskanie etapu rozwoju '''Niemowlak''' pozwoli Twojemu towarzyszowi odblokować energię ciała. | |||
- | - Uzyskanie etapu rozwoju '''Młodzik''' pozwoli Twojemu towarzyszowi odblokować energię ciała i duszy. | ||
- | - Uzyskanie etapu rozwoju '''Mocarz''' pozwoli Twojemu towarzyszowi odblokować energię ciała, duszy i postawy (wszystkie 3 energie, które można odblokować za darmo). | ||
- | - Kupno '''Aury Podnoszenia Przedmiotów''' [[File:PetPickUp.png]] w [[Item Mall/pl|Item Shop]] za (390ME/100,000,000ED) odblokuje energię wygody dla zwierzaka, na którym została aktywowana. | ||
Gdy energia zwierzaka zostanie odblokowana, natychmiast uzyskasz dostęp do statystyki, jeśli posiada co najmniej 40% Nasycenia (z wyjątkiem energii wygody). Kiedy Nasycenie jest mniejsze niż 40%, energia zwierzaka zostanie wstrzymana, a jego właściciel nie otrzyma specjalnych statystyk. | |||
Jak widać na powyższym zrzucie ekranu. Gdy zwierzak ewolucję z etapu rozwoju '''Kryształ''' uzyska dostęp do umiejętności, które można zobaczyć w prawym górnym rogu w menu towarzysza. Obie umiejętności są używane przez zwierzaka automatycznie. | |||
=== | ===Atak=== | ||
Gdy wymagane trafienia zostaną spełnione, a towarzysz ma wystarczającą ilość MP to, użyje on swoich umiejętności ataku, aby pomóc ci w walce. | |||
<br> | <br> | ||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- | |- | ||
! width=50% | | ! width=50% | Zażyłość | ||
! width=50% | | ! width=50% | Zwiększenie Obrażeń | ||
|- | |- | ||
| 0≤ X<70 || 0% | | 0≤ X<70 || 0% | ||
Line 379: | Line 344: | ||
<br> | <br> | ||
=== | ===Zachęta=== | ||
Jeśli masz wyjątkowo mało PŻ, zwierzak zachęci cię do ostrzejszej walki, zapewniając dodatkowe statystyki oraz regenerację PŻ i PM na określony czas. Zachęta jest wyłączona, gdy nasycenie zwierzaka jest poniżej 40%. | |||
<br> | <br> | ||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- | |- | ||
! | ! Rozwój Zwierzaka !! Atak / Szybkość Poruszania / Szybkość Ataku !! Cios Krytyczny !! Regeneracja Maksymalnego PŻ !! Odzyskiwanie PŻ na sekundę !! Odzyskiwanie PM na sekundę | ||
|- | |- | ||
| | | Niemowlak || 5% || 6% || 20% || 0.5% HP || 6 PM | ||
|- | |- | ||
| | | Młodzik || 10% || 12% || 30% || 1% HP || 12 PM | ||
|- | |- | ||
| | | Mocarz || 15% || 18% || 40% || 1.5% HP || 18 PM | ||
|} | |} | ||
Efekt Zachęty wzrasta w zależności od zażyłości. Ten bonus jest również mnożony. | |||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- | |- | ||
! width=50% | | ! width=50% | Zażyłość | ||
! width=50% | | ! width=50% | Mnożony Bonus Zażyłości | ||
|- | |- | ||
| 0 ≤ X<70 || ×1 | | 0 ≤ X<70 || ×1 | ||
Line 410: | Line 375: | ||
| X = 100 || ×1.4 | | X = 100 || ×1.4 | ||
|} | |} | ||
==== | ==== Wzór Statystyki Zachęty ==== | ||
Wzrost szybkości i ciosu krytycznego zwielokrotnia się w stosunku do aktualnych statystyk. W rezultacie wzór statystyki zachęty wygląda w następujący sposób: | |||
Statystyki = S × (1 + R) × MBZ | |||
*''S'' = | *''S'' = Statystyka Podstawowa (Atak/Szybkości lub Cios Krytyczny) | ||
*'' | *''R'' = Zwiększa (wzrost w zależności od rozwoju zwierzaka) | ||
*'' | *''MBZ'' = Mnożnik Bonusu Zażyłości | ||
<br> | <br> | ||
=== | ===Tabela Umiejętności Zwierzaków=== | ||
''' | '''Efekty Zachęty, Wyjątkowej Zachęty i Aury Podnoszenia Przedmiotów są takie same, niezależnie od zwierzaka.''' | ||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- | |- | ||
! | ! Wygląd !! Efekt | ||
|- | |- | ||
| [[File:PickUpIcon.png]] || ''' | | [[File:PickUpIcon.png]] || '''Aura Podnoszenia Przedmiotów''' <br>Wygodna umiejętność, która umożliwia zwierzakowi podnosić przedmioty i ED pozostawione przez potwory.<br> | ||
' | 'Złap je wszystkie! Nigdy więcej nie przegapisz żadnego ED!' | ||
|- | |- | ||
| [[File:Encouragement.png]] || ''' | | [[File:Encouragement.png]] || '''Zachęta''' | ||
Twój zwierzak cię dopinguje:<br> | |||
Regeneracja: 180 sekund. | |||
*'' | *''Niemowlak'': Szybkość Ataku/Poruszania +5%, Cios Krytyczny +6%, PŻ i Maksymalne PŻ +20%, Regeneracja PŻ 0,5% maksymalnego PŻ na sekundę, Regeneracja PM 6 PM na sekund | ||
*'' | *''Młodzik'': Szybkość Ataku/Poruszania +10%, Cios Krytyczny +12%, PŻ i Maksymalne PŻ +30%, Regeneracja PŻ 1% maksymalnego PŻ na sekundę, Regeneracja PM 12 PM na sekund | ||
*'' | *''Mocarz'': Szybkość Ataku/Poruszania +15%, Cios Krytyczny +18%, PŻ i Maksymalne PŻ +40%, Regeneracja PŻ 1.5% maksymalnego PŻ na sekundę, Regeneracja PM 18 PM na sekund | ||
|- | |- | ||
| [[File:Special_Encouragement.png]] || ''' | | [[File:Special_Encouragement.png]] || '''Wyjątkowa zachęta''' | ||
Odblokowanie wymaga łącznie 3000 punktów rozwoju.<br> | |||
Niezależna od normalnej zachęty, więc nie ma progu PŻ.<br> | |||
Regeneracja: 90 sekund.<br> | |||
Wywołuj jeden z następujących efektów: | |||
*50% | *Regeneracja PŻ i PM: 50% | ||
* | *Atak/Magiczny Atak +5% (30 sek.) | ||
* | *Zresetowanie regeneracji wszystkich umiejętności | ||
|} | |} | ||
<br> | <br> | ||
== [[File:Pet Icon.png]] | == [[File:Pet Icon.png]] Karmienie Zwierzaka == | ||
Aby zwiększyć poziom nasycenia zwierzaka, trzeba go karmić. Opcja karmienia jest dostępna w twoim ekwipunku. | |||
[[File: | [[File:Nakarm.png]] | ||
Zwierzęta akceptują następujące pokarmy: | |||
* El | * Nasiona z Drzewa El (Do nabycia u [[Ariel/pl|Aranka]]/[[Stella/pl|Solvej]]) | ||
* El | * Owoce z Drzewa El (Do nabycia u [[Do nabycia u [[Stella/pl|Solvej]]/Do nabycia w Item Shop.) | ||
* | * Ekwipunek | ||
* | * Galaretka z Eldrytu | ||
==== | ==== Uwagi ==== | ||
* | *Zwierzaki przyjmą ekwipunek dowolnego poziomu, ale ilość uzupełnianego nasycenia zmniejsza się w zależności od różnicy poziomów między twoją postacią a ekwipunkiem. | ||
* | *Im lepszy sprzęt, tym większe uzupełnienie nasycenia. Broń uzupełnia ich nasycenie znacznie bardziej niż zwykła zbroja. | ||
* | *Gdy '''Zażyłość''' zwierzaka przekroczy 70%, twój zwierzak wejdzie w stan o nazwie '''''"Faza Wzrostu"'''''. Kiedy ten stan będzie aktywny obok nazwy Twojego zwierzaka, pojawi się przedrostek Faza Wzrostu. | ||
** | **W trybie specjalnym zwierzak będzie akceptował tylko Nasiona z Drzewa El lub Owoce z Drzewa El i nie będzie już akceptował żadnego wyposażenia, dopóki nie osiągnie następnego poziomu. | ||
* | *Jeśli chcesz usunąć "Tryb Specjalny", po prostu nie karm swojego zwierzaka, dopóki jego '''Głód''' nie będzie niższe, co spowoduje spadek '''Nasycenia'''. | ||
** | **Gdy '''Nasycenie''' Twojego zwierzaka spadnie poniżej 70%, twój zwierzak nie będzie już w "Fazie Wzrostu", ale możesz go ponownie przywrócić w dowolnym momencie. | ||
=== | ===Galaretka z Eldrytu=== | ||
Możesz także zrobić "Galaretkę z Eldrytu" w kształcie broni, które są smacznymi przysmakami dla twojego zwierzaka. Proces tworzenia galaretki wymaga jedynie wymiany magicznych kryształów u [[Blacksmith/pl|Kowala]]. Towarzysze nie akceptują Galaretek z Eldrytu, gdy osiągną "Faze Wzrostu". Występują trzy rodzaje Galaretek z Eldrytu '''Zwykła''', '''Smaczna''' oraz '''o Mocnym Zapachu'''. | |||
* | *Smaczna Galaretka z Eldrytu (Czerwone tło) '''Elitarna''' podnosi '''Zażyłość''' o 2% w trakcie karmienia. | ||
* | *Galaretka z Eldrytu o Mocnym Zapachu (Czarne tło) '''Standardowa''' obniża '''Zażyłość''' o 5% w trakcie karmienia. | ||
<br> | <br> | ||
{| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="40%" style="border-collapse: collapse;" | {| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="40%" style="border-collapse: collapse;" | ||
|- | |- | ||
! width=192px | | ! width=192px | Galaretka | ||
! | ! Wymóg Wymiany | ||
|- | |- | ||
| [[File:JELLY STEP11.png|QPL Jelly (Step 11)]][[File:JELLY STEP11 F.png|Fantastic QPL Jelly (Step 11)]][[File:JELLY STEP11 W.png|Strange QPL Jelly (Step 11)]] | | [[File:JELLY STEP11.png|QPL Jelly (Step 11)]][[File:JELLY STEP11 F.png|Fantastic QPL Jelly (Step 11)]][[File:JELLY STEP11 W.png|Strange QPL Jelly (Step 11)]] | ||
| | | | ||
170x | 170x Magiczny Kryształ | ||
|} | |} | ||
<br> | <br> | ||
== [[File:Pet Icon.png]] | == [[File:Pet Icon.png]] Ekwipunek Zwierzaka == | ||
Towarzysze mają własne ekwipunki, w których możesz przechowywać przez cały czas swoje przedmioty. Możesz uzyskać do niego dostęp, naciskając przycisk '''Zwierzaki''' w menu ekwipunku. Jednak Twój zwierzak musi by co najmniej '''Niemowlakiem''', aby mieć własny ekwipunek. Im wyższy poziom twojego zwierzaka, tym więcej będziesz mieć miejsca w ekwipunku. | |||
[[File: | [[File:Ekwipunek Zwierzaka.png|300px]] | ||
<br> | <br> | ||
Możesz również karmić automatycznie swojego zwierzaka, dodając przedmioty do ekwipunku zwierzaka i wybierając opcje '''Karm automatycznie'''. | |||
Kiedy poziom Twojego zwierzaka spadnie poniżej 80% i zaznaczyłeś '''Karm automatycznie''' Twój zwierzak zje przedmioty dostępne w jego ekwipunku. Kolejność zjadanych przedmiotów jest następująca: | |||
# | #Wyposażenie (od najsłabszego do najlepszego) | ||
#El | #Nasiona z Drzewa El | ||
#El | #Owoce z Drzewa El | ||
<br> | <br> | ||
Ekwipunek zwierzaka może być również używany do przechowywania przedmiotów, których zwierzak nie może zjeść. | |||
== [[File:Pet Icon.png]] | == [[File:Pet Icon.png]] Polecenia Zwierzaków == | ||
Oprócz Umiejętności swojego zwierzaka możesz także rozmawiać ze swoim towarzyszem, a on będzie wchodził w interakcje lub odpowiadał za Ciebie na podstawie tego, co mówisz. | |||
''' | '''Zażyłość Twojego zwierzaka zwiększa prawdopodobieństwo wykonania polecenia.''' | ||
Poniżej znajduje się lista poleceń, na które zareaguje Twój zwierzak: | |||
{| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="0" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="0" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
| | | Powitaj! || Halo! || Hej! || Siad! || Czekaj! || Odpocznij! || Stój! || Wstań! || Podążaj! || Zaśnij! || Pochwal! | ||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | Dalej! || Słodko! || Ładnie! || Nie! || Stop! || Uwaga! || Zachowanie! || Śpij! || Śnij! || Pogłaskaj! || Grzeczny! | ||
|} | |} | ||
* | *Występują również polecenia specjalne to dodatkowe polecenia, które różnią się w zależności od rodzaju zwierzaka. | ||
== Rozwój Zwierzaka == | |||
Aktualizacja z dnia 06 listopada 2019r. (Revamp zwierzaków i interfejsu) dodała nową opcje Rozwoju na miejsce Tendencji. Gracze, którzy już wcześniej zajmowali się swoim towarzyszem, otrzymali kilka punktów rozwoju. | |||
Nowy system zwierzaków miał być bardziej przejrzysty i zapewnić łatwiejszy odbiór.<br><br> | |||
[[File:Rozwój Zwierzaka.png|400px]]<br><br> | |||
'''Punkty Rozwoju''' ulepszają umiejętności zwierzaka: | |||
*[[File:Pet - Cheer.png]] '''Zapał''' skraca czas regeneracji zachęty o 0,0333% na punkt. | |||
[[File: | *[[File:Pet - Patience.png]]'''Upór''' wydłuża czas trwania zachęty o 0,05% na punkt. | ||
*[[File:Pet - Mastery.png]]'''Trening''' zwiększa obrażenia umiejętności zwierzaka o 0,05% na punkt. | |||
*[[File:Pet - Cheer.png]] ''' | *[[File:Pet - Focus.png]]'''Obecność''' zmniejsza zużycie PM umiejętności zwierzaka o 0,015% na punkt. | ||
*[[File:Pet - Patience.png]]''' | Możesz zdobywać '''Punkty Rozwoju''' karmiąc swojego zwierzaka lub uzupełniając suplementy diety. Wszystko pokarmy dają 1 punkt rozwoju poza Owocami z Drzewa El, które dają aż 3 punkty rozwoju. W ciągu 72 godzin można maksymalnie zdobyć 216 punktów, uzupełniając suplementy diety, ponieważ towarzysz musi strawić pokarm. Możliwe jest wydłużenie czasu trawienia zwierzaka, jeśli jest on krótszy niż 71 godzin.<br> | ||
*[[File:Pet - Mastery.png]]''' | |||
*[[File:Pet - Focus.png]]''' | |||
<br> | <br> | ||
Line 570: | Line 529: | ||
<br> | <br> | ||
== | == Galeria== | ||
<gallery widths=150px heights=150px> | <gallery widths=150px heights=150px> | ||
File:PetSystemUpdate.jpg| | File:PetSystemUpdate.jpg|Obraz promocyjny: System Zwierzaków | ||
File: | File:Artwork - Pet Expedition.png|Grafika promocyjna: System Zwierzaków | ||
</gallery> | </gallery> | ||
<br> | <br> | ||
== [[File:Pet Icon.png]] | == [[File:Pet Icon.png]] Ciekawostki == | ||
* | *Pierwszy '''Owoc Rozwoju''' został zrobiony przez [[Solace/pl|Solace]] i [[Gaia/pl|Gajara]]. | ||
* | *Oryginalnie '''Zwierzak:Mrozojeż''' został stworzony na podstawie niemowlaka mrozojeża z różnych plansz [[Hamel/pl|Hamel]]. Szybko jednak stał się niezwykle popularny, przyćmiewając nawet Burasa jako '''Maskotkę Elsworda''' dla różnych gadżetów [https://t1.daumcdn.net/thumb/R708x0/?fname=http://u1.daumcdn.net/cod/9b6b197cf0c64b659cd7a445638dd894 w tym]: koszulki, torebki, figurki i akcesoria. | ||
** | **Podczas imprezy festiwalowej jeden z pracowników KoG [https://www.youtube.com/watch?v=lIcqLbLwi10&t=35s chodził] po terenie wydarzenia w dużym kombinezonie Mrozojeża. | ||
*Aktualizacja z dnia 27 marca 2014r. dodała do [[Item Mall/pl|Item Shop]] Kartę Zmiany Nazwy Zwierzaka. | |||
<br> | <br> | ||
== [[File:Pet Icon.png]] | == [[File:Pet Icon.png]] Aktualizacje Zwierzaka == | ||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- style="background:{{ColorSel|Misc}}" | |- style="background:{{ColorSel|Misc}}" | ||
! colspan= | ! colspan=3 | Data !! rowspan=2 | Zmiany | ||
|- style="background:{{ColorSel|Misc}}" | |- style="background:{{ColorSel|Misc}}" | ||
! KR !! NA | ! KR !! NA !! PL | ||
|- | |- | ||
| 09 | | 16.09.2010 || 05.10.2011 || Od początku serwera || align="left" | | ||
* | *Dodano System Zwierzaka | ||
|- | |- | ||
| ?? | | ??.??.2014 || ??.??.2014 || ??.??.?? || align="left" | | ||
* | *Zwiększone obrażenia wszystkich zwierzaków. | ||
** | **Podwojenie obrażeń. | ||
|- | |- | ||
| - || 05 | | - || 30.05.2018 || 18.12.2018 || align="left" | | ||
* | *Zaprzestano sprzedaży Kryształu Życia. | ||
** | **Następne zwierzaki zawsze będą w fazie wzrostu Mocarz. | ||
|- | |- | ||
| 04 | | 25.04.2019 || 14.05.2019 || 06.11.2019 || align="left" | | ||
* | *System Tendencji został zastąpiony Systemem Rozwoju. | ||
|} | |} | ||
<br> | <br> | ||
{{Guides}} | {{Guides/pl}} |