Blatt Blume: Difference between revisions
From Elwiki
→Skill Information (07/08/2021 KR Patch)
Line 71: | Line 71: | ||
|- | |- | ||
| '''{{PvP}}''' || 671% || 197% || 20% || 10% || 0.1% || 0.1% || 0.9% || -15% | | '''{{PvP}}''' || 671% || 197% || 20% || 10% || 0.1% || 0.1% || 0.9% || -15% | ||
|} | |||
=== HP/MP Recovery Per Second Scaling === | |||
{{#vardefine: scaling_base |1 }} | |||
{{#vardefine: scaling_base_pvp|0.1 }} | |||
{{#vardefine: scaling_per |1 }} | |||
{{#vardefine: scaling_per_pvp |0.1 }} | |||
{{#vardefine: scaling_max |15 }} | |||
{{#vardefine: scaling_max_pvp |0.9 }} | |||
{{#vardefine: scaling_cp |400000}} | |||
{| cellpadding="3" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | |||
|- style="background:{{ColorSel|CharLight|Ain}}" | |||
! rowspan=2 | Combat Power !! colspan=2 | HP/MP Recovery Per Second | |||
|- | |||
|- style="background:{{ColorSel|CharLight|Ain}}" | |||
! PvE !! PvP | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|400000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base_pvp}} + {{#var:scaling_per_pvp}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|800000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base_pvp}} + {{#var:scaling_per_pvp}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|1200000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base_pvp}} + {{#var:scaling_per_pvp}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|1600000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base_pvp}} + {{#var:scaling_per_pvp}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|2000000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base_pvp}} + {{#var:scaling_per_pvp}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|2400000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base_pvp}} + {{#var:scaling_per_pvp}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|2800000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base_pvp}} + {{#var:scaling_per_pvp}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|3200000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base_pvp}} + {{#var:scaling_per_pvp}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|3600000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#var:scaling_max_pvp}}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|4000000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#var:scaling_max_pvp}}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|4400000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#var:scaling_max_pvp}}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|4800000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#var:scaling_max_pvp}}% | |||
|- | |||
| {{#vardefine:scaling_cur_cp|5200000}} {{formatnum:{{#var:scaling_cur_cp}}}} | |||
|| {{#expr: {{#var:scaling_base}} + {{#var:scaling_per}} * ({{#var:scaling_cur_cp}} / {{#var:scaling_cp}}) }}% | |||
|| {{#var:scaling_max_pvp}}% | |||
|- | |||
| {{formatnum:{{#expr: floor(({{#var:scaling_max}} - {{#var:scaling_base}}) / {{#var:scaling_per}} * {{#var:scaling_cp}})}}}} | |||
|| {{#var:scaling_max}}% | |||
|| {{#var:scaling_max_pvp}}% | |||
|} | |} | ||
<br> | <br> |