Aisha/ko: Difference between revisions
From Elwiki
→스킬 트리
Joenks6665 (talk | contribs) (→스킬) |
Joenks6665 (talk | contribs) (→스킬 트리) |
||
Line 44: | Line 44: | ||
==스킬 트리== | ==스킬 트리== | ||
{ | == 스킬 트리 == | ||
{| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:AishaS29.png|link=Lightning Bolt/ko|라이트닝 볼트]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:AishaS17.png|link=Chain Fireball/ko|체인 파이어볼]] | |||
| 0 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:IW.png|link=Icicle Wave/ko|아이시클 웨이브]] | |||
| | |||
| [[File:FireRoad.png|link=Fire Road/ko|파이어 로드]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:CSZE.png|link=Extreme Love Above The Sky/ko|천상지애]] | |||
| 5 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:SoS.png|link=Seal of Strength/ko|힘의 문장]] | |||
| | |||
| [[File:SoK.png|link=Seal of Knowledge/ko|지혜의 문장]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| 10 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:AishaS21.png|link=Binding Circle/ko|바인딩 서클]] | |||
| | |||
| [[File:AishaS25.png|link=Gust Screw/ko|거스트 스크류]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:AishaS20.png|link=Teleport/ko|텔레포트]] | |||
| 15 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Ice Storm.png|link=Ice Storm/ko|아이스 스톰]] | |||
| | |||
| [[File:AishaS18.png|link=Gust Storm/ko|거스트 스톰]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:AishaS24.png|link=Mana Shield/ko|마나 실드]] | |||
| 20 레벨 (2 SP) | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||