Dark Magician/ko: Difference between revisions
From Elwiki
→스킬 트리
Joenks6665 (talk | contribs) |
Joenks6665 (talk | contribs) (→스킬 트리) |
||
Line 28: | Line 28: | ||
== 스킬 트리 == | == 스킬 트리 == | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:AishaS13.png|link=Mana Steal/ko|마나 인테이크]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:RPassive4.png|link=Basic Magic Training/ko|기초 마법수련]] | |||
| 15 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:AishaS27.png|link=Dark Cloud/ko|다크 클라우드]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:AishaS2.png|link=Death Field/ko|데스 필드]] | |||
| 25 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Shadow of Death.png.png|link=Shadow of Deathh/ko|죽음의 그림자]] | |||
| | |||
| [[File:Shadow of Disaster.png.png|link=Shadow of Disaster/ko|재앙의 그림자]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| 30 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:AishaS23.png|link=Hell Stone/ko|헬스톤]] | |||
| | |||
| [[File:AishaS4.png|link=Hell Drop/ko|헬드롭]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| 35 레벨 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:AishaS10.png|link=Aging/ko|에이징]] | |||
| | |||
| [[File:AishaS31.png|link=Plasma Cutter/ko|플라즈마 커터]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:AishaS28.png|link=Circle Flame/ko|서클 플레임]] | |||
| 40 레벨 (3 SP) | |||
|} | |||
<br> | |||
<br> | <br> | ||