Template:NPCs/es: Difference between revisions
From Elwiki
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| style=" | {| style="font-size: 1em; width: 100%; border: 2px solid #ccc; border-radius: 5px;" cellpadding="0" cellspacing="0" | ||
|- | |- | ||
| style="font-size: | | style="font-size: 1.25em; font-weight: bold; text-align: center; text-shadow: 1px 1px 1px black; border-bottom: 1px #000 solid; background-color: lightblue; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, lightblue 100%);" colspan="9" |[[NPCs|<font color="white">NPCs</font>]] | ||
|- | |- style="font-weight: bold; text-align: center; text-shadow: 1px 1px 1px black;" | ||
| style="width: 10%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #3cd44a; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, #3cd44a 100%);" | [[Ruben/es|<font color="white">Ruben</font>]] | |||
| style=" | | style="width: 10%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #34afef; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, #34afef 100%);" | [[Elder/es|<font color="white">Élder</font>]] | ||
| style=" | | style="width: 11.1%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #f7812b; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, #f7812b 100%);" | [[Bethma/es|<font color="white">Besma</font>]] | ||
| style=" | | style="width: 11.1%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #800c9d; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, #800c9d 100%);" | [[Altera/es|<font color="white">Altera</font>]] | ||
| style=" | | style="width: 11.1%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #782f0f; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, #782f0f 100%);" | [[Feita/es|<font color="white">Peita</font>]] | ||
| style=" | | style="width: 11.1%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #345bef; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, #345bef 100%);" | [[Velder/es|<font color="white">Bélder</font>]] | ||
| style=" | | style="width: 11.1%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #007be4; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, #007be4 100%);" | [[Hamel/es|<font color="white">Hamel</font>]] | ||
| style=" | | style="width: 13.5%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #f2e26d; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #f2e26d 100%);" | [[Sander/es|<font color="white">Areha</font>]] | ||
| style=" | | style="width: 11.5%; color: #fff; border-bottom: 1px #000 solid; background-color: #708090; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, #708090 100%);" | Especiales | ||
|- style="vertical-align:top;" | | style="width: 13.5%; border-width: 0 1px 1px 0; border-color: #000; border-style: solid; background-color: #f2e26d; background-image: linear-gradient(to bottom, lightgray 0%, red 100%);" | [[Epic NPCs/es|<font color="white">Maestros legendarios</font>]] | ||
|- style="vertical-align: top; text-align: center;" | |||
| [[File:Npc_lowenew.jpg|60px]]<br>[[Ruben#Lowe|Quin]]<br>[[File:Npc_hagusnew.jpg|60px]]<br>[[Ruben#Hagus|Goran]]<br>[[File:Npc_annnew.jpg|60px]]<br>[[Ruben#Anne|Ana]]<br>[[File:Adamsnew.jpg|60px]]<br>[[Ruben#Adams|Adams]]<br> | | [[File:Npc_lowenew.jpg|60px]]<br>[[Ruben#Lowe|Quin]]<br>[[File:Npc_hagusnew.jpg|60px]]<br>[[Ruben#Hagus|Goran]]<br>[[File:Npc_annnew.jpg|60px]]<br>[[Ruben#Anne|Ana]]<br>[[File:Adamsnew.jpg|60px]]<br>[[Ruben#Adams|Adams]]<br> | ||
| [[File:Npc_luichelnew.jpg|60px]]<br>[[Elder#Luichel|Leila]]<br>[[File:Npc_hofmannnew.jpg|60px]]<br>[[Elder#Hoffman|Hofmann]]<br>[[File:Npc_echonew.jpg|60px]]<br>[[Elder#Echo|Eco]]<br>[[File:Npc_lenpadnew.jpg|60px]]<br>[[Elder#Lenphad|Learco]]<br> | | [[File:Npc_luichelnew.jpg|60px]]<br>[[Elder#Luichel|Leila]]<br>[[File:Npc_hofmannnew.jpg|60px]]<br>[[Elder#Hoffman|Hofmann]]<br>[[File:Npc_echonew.jpg|60px]]<br>[[Elder#Echo|Eco]]<br>[[File:Npc_lenpadnew.jpg|60px]]<br>[[Elder#Lenphad|Learco]]<br> | ||
Line 22: | Line 23: | ||
| [[File:Emirate.png|60px]]<br>[[Sander#Emirate|Emir]]<br>[[File:Rosheang.png|60px]]<br>[[Sander#Rosean|Rosana]]<br>[[File:Vapor.png|60px]]<br>[[Sander#Vapor|Neblina]]<br>[[File:Daffar.png|60px]]<br>[[Sander#Dafarr|Dafar]]<br>[[File:Anudran.png|60px]]<br>[[Sander#Wind Priestess:Anudran|Anedrán, gran sacerdotisa del viento]]<br> | | [[File:Emirate.png|60px]]<br>[[Sander#Emirate|Emir]]<br>[[File:Rosheang.png|60px]]<br>[[Sander#Rosean|Rosana]]<br>[[File:Vapor.png|60px]]<br>[[Sander#Vapor|Neblina]]<br>[[File:Daffar.png|60px]]<br>[[Sander#Dafarr|Dafar]]<br>[[File:Anudran.png|60px]]<br>[[Sander#Wind Priestess:Anudran|Anedrán, gran sacerdotisa del viento]]<br> | ||
| [[File:Npc_cobo_ariel.jpg|60px]]<br>[[Ariel|Aranca]]<br>[[File:Rur.png|60px]]<br>[[Luriel|Loriel]]<br>[[File:Npc_camilla.jpg|60px]]<br>[[Camilla|Camila]]<br>[[File:npc_helen.jpg|60px]]<br>[[Helen|Helena]]<br>[[File:Npc-glave.jpg|60px]]<br>[[Glave|Galveo]] | | [[File:Npc_cobo_ariel.jpg|60px]]<br>[[Ariel|Aranca]]<br>[[File:Rur.png|60px]]<br>[[Luriel|Loriel]]<br>[[File:Npc_camilla.jpg|60px]]<br>[[Camilla|Camila]]<br>[[File:npc_helen.jpg|60px]]<br>[[Helen|Helena]]<br>[[File:Npc-glave.jpg|60px]]<br>[[Glave|Galveo]] | ||
| [[File:LoweMini.png|60px]]<br>[[El Search Captain Lowe/es|Quin]]<br>[[File:EpicNPCPenensio.png|60px]]<br>[[Red Cross Guard Penensio/es|Penentio]]<br>[[File:SpeckaIcon.png|60px]]<br>[[Shadow Witch Speka/es|Hécate]]<br>[[File:NoahIcon.png|60px]]<br>[[Ice Princess Noah/es|Neva]]<br>[[File:AmeliaIcon.png|60px]]<br>[[Wind Shooter Amelia/es|Amelia]]<br>[[File:LimeIcon.png|60px]]<br>[[Green Forest Ranger Lime/es|Boadicea]]<br>[[File:EdanIcon.png|60px]]<br>[[Blood Colonel Edan/es|Izan]]<br>[[File:ValekIcon.png|60px]]<br>[[Lord of Pain Valak/es|Balzac]]<br>[[File:00Icons.png|60px]]<br>[[Code Q-Proto 00/es|Q-Proto_00]]<br>[[File:AppleIcon.png|60px]]<br>[[Ancient Nasod Princess Apple/es|Victoria]]<br> | |||
|} | |} | ||