User:SonicEXE/Characters: Difference between revisions
→Characters
Line 6: | Line 6: | ||
[[File:ISNEW.png|IchKeineGern]][[File:NWNEW.png|Trap0sama]][[File:BMNEW.png|Nectrin]][[File:TTNEW.png|PikachuShota]][[File:SDNEW.png|Junk0Spear]][[File:CAvNEW.png|Periodis]][[File:StTNEW.png|GunsmitRoses]] | [[File:ISNEW.png|IchKeineGern]][[File:NWNEW.png|Trap0sama]][[File:BMNEW.png|Nectrin]][[File:TTNEW.png|PikachuShota]][[File:SDNEW.png|Junk0Spear]][[File:CAvNEW.png|Periodis]][[File:StTNEW.png|GunsmitRoses]] | ||
==Characters== | ==Characters== | ||
===EL RESONANCE LEVEL: | ===EL RESONANCE LEVEL: 68=== | ||
{| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="100%" style="border-collapse: collapse;" | {| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="100%" style="border-collapse: collapse;" | ||
|- | |- | ||
Line 20: | Line 20: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:LKTransNEW.png|link=Lord Knight]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:LKTransNEW.png|link=Lord Knight]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''guji''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''guji''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''99''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''no guild''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Uncommon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Uncommon''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Alternate''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Alternate''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Treasure Hunter (lv.4)''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Treasure Hunter (lv.4)''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Story Quest Completion''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:RSTransNEW.png|link=Rune Slayer]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:RSTransNEW.png|link=Rune Slayer]] | ||
Line 38: | Line 38: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:ISNEW.png|link=Infinity Sword]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:ISNEW.png|link=Infinity Sword]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Chiryouyaku''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Chiryouyaku''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''85''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''no guild''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Uncommon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Uncommon''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Alternate''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Alternate''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Treasure Hunter''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Treasure Hunter''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''lv. | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''lv.90''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| [[File:VPNEW.png|link=Void Princess]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| [[File:VPNEW.png|link=Void Princess]] | ||
Line 110: | Line 110: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| [[File:SDNEW.png|link=Sakra Devanam]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| [[File:SDNEW.png|link=Sakra Devanam]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Kiibles''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Kiibles''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''80''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''no guild''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Uncommon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Uncommon''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Alternate''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Alternate''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Treasure Hunter''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Treasure Hunter''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''lv. | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''lv.90''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| [[File:YRTransNEW.png|link=Yama Raja]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| [[File:YRTransNEW.png|link=Yama Raja]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''9TailsPrower''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''9TailsPrower''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''96''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''no guild''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Uncommon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ara}};"| '''Uncommon''' | ||
Line 188: | Line 188: | ||
| style="text-align: center; background-color: #81a8e6;"| '''Treasure Hunter''' | | style="text-align: center; background-color: #81a8e6;"| '''Treasure Hunter''' | ||
| style="text-align: center; background-color: #81a8e6;"| '''lv.99''' | | style="text-align: center; background-color: #81a8e6;"| '''lv.99''' | ||
|- | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| [[File:StTTransNEW.png|link=Storm Trooper]] | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''RECALLtheEND''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''80''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''no guild''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''Uncommon''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''Alternate''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''Treasure Hunter''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''lv.99''' | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| [[File:CrRTransNEW.png|link=Crimson Rose]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| [[File:CrRTransNEW.png|link=Crimson Rose]] | ||
Line 198: | Line 207: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''lv.99''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rose}};"| '''lv.99''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| [[File:ArTTransNEW.png|link= Arme Thaumaturgy]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| [[File:ArTTransNEW.png|link= Arme Thaumaturgy]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Klainen''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Klainen''' |