Skill Tree: Code: Battle Seraph ST2: Difference between revisions
From Elwiki
Shironsaki (talk | contribs) No edit summary |
Gameboy224 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
| | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| 35- | | [[File:HOR.png|link=Ultra Optical Investigation]] | ||
| | | | ||
| | |style="background:{{ColorSel|CharLight|Eve}}"| [[File:Intermediate Magic Training.PNG|link=Intermediate Magical Offense Training]] | ||
| 50- | | Level 35 (4 SP) | ||
| | |- | ||
| | | | ||
| | | [[File:BSActive1.png|link=Taser Pilum]] | ||
| | | | ||
|[[File:Kugelblitz.png|link=Kugel Blitz]] | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Eve}}"| | |||
| Level 45 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:HPE.png|link=High-power Electronic Circuit]] | |||
| | |||
| [[File:BSSActive1.png|link=Energy Needles]] | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Eve}}"| | |||
| Level 50 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ThousandsofStars.png|link=Thousand Star]] | |||
| | |||
|[[File:BSSActive2.png|link=Energetic Heart]] | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Eve}}"| [[File:Tesla Shock.png|link=Tesla Shock]] | |||
| Level 55 (5 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:AdvancedElEnergyReactor.png|link=El Energy Reactor]] | |||
| | |||
|[[File:AmplifiedElEnergyReactor.png|link=El Energy Reaction]] | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Eve}}"| | |||
| Level 60 (5 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:PAEM.png|link=Psychic Artillery]] | |||
| | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Eve}}"| | |||
| Level 65 (10 SP) | |||
|} |
Revision as of 23:14, 22 November 2018
File:HOR.png | Level 35 (4 SP) | ||||
File:BSActive1.png | File:Kugelblitz.png | Level 45 (4 SP) | |||
File:HPE.png | File:BSSActive1.png | Level 50 (4 SP) | |||
File:ThousandsofStars.png | File:BSSActive2.png | File:Tesla Shock.png | Level 55 (5 SP) | ||
File:AdvancedElEnergyReactor.png | Level 60 (5 SP) | ||||
File:PAEM.png | Level 65 (10 SP) |