Ara/ko: Difference between revisions
→스킬트리
(→특징) |
(→스킬트리) |
||
Line 39: | Line 39: | ||
== 스킬트리 == | == 스킬트리 == | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
| | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | [[File:TempestDance2.png|link=Tempest Dance/ko|선풍]] | ||
| | | | ||
|style="background-color:#FA9B0A;"| [[File:GainForce2.png|link=Gain Force/ko|흡공]] | |||
| 0 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:WindWegde2.png|link=Wind Wedge/ko|바람 쐐기]] | |||
| | |||
| [[File:PullingPerice2.png|link=Pulling Pierce/ko|빨래 널기]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| [[File:CSZE.png|link=Extreme Love Above The Sky/ko|천상지애]] | |||
| 5 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:QuickAttack.png|link=Quick Attack/ko|신속]] | |||
| | |||
| [[File:BodyofSteel.png|link=Body of Steel/ko|철산고]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| | |||
| 10 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ShadowRising2.png|link=Shadow Rising/ko|그림자 꽃망울]] | |||
| | |||
| [[File:HeavenlyStrike.png|link=Heavenly Strike/ko|천격]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| [[File:ForceSpear2.png|link=Force Spear/ko|기공창]] | |||
| 15 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ShadowKnot2.png|link=Shadow Knot/ko|그림자 매듭]] | |||
| | |||
|[[File:FallingDragon2.png|link=Falling Dragon/ko|강룡추]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| | |||
| 20 레벨 (2 SP) | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||