Pet Guide/pl: Difference between revisions
m
Text replacement - "Image:" to "File:"
Shironsaki (talk | contribs) m (Text replacement - "Image:" to "File:") |
|||
(13 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{{DISPLAYTITLE:Towarzysze}} | {{DISPLAYTITLE:Towarzysze}} | ||
{{Languages|Pet Guide | {{Languages|Pet Guide}} | ||
<div style="float: right;">{{#ev:youtube|tM8pVEbkmAA|300}}</div> | <div style="float: right;">{{#ev:youtube|tM8pVEbkmAA|300}}</div> | ||
__TOC__ | __TOC__ | ||
Line 69: | Line 69: | ||
Przykładowe okienko, które otworzy się po wybraniu zwierzaka: | Przykładowe okienko, które otworzy się po wybraniu zwierzaka: | ||
[[ | [[File:Towarzysze.png|400px]] | ||
<br> | <br> | ||
Line 84: | Line 84: | ||
== [[File:Pet Icon.png]] Ewolucja Zwierzaków == | == [[File:Pet Icon.png]] Ewolucja Zwierzaków == | ||
[[File:lifecrystal.png|right|thumb| | [[File:lifecrystal.png|right|thumb|Kryształ Życia]] | ||
Zwykle zwierzaki mają cztery fazy wzrostu. | Zwykle zwierzaki mają cztery fazy wzrostu. | ||
Line 274: | Line 274: | ||
File:CandyDevil.png|link=Candy Devil|[[Candy Devil/pl|Bonbongi]] | File:CandyDevil.png|link=Candy Devil|[[Candy Devil/pl|Bonbongi]] | ||
File:Eltrion3.png|link=Eltrion Jr.|[[Eltrion Jr./pl|Eltrion Jr.]] | File:Eltrion3.png|link=Eltrion Jr.|[[Eltrion Jr./pl|Eltrion Jr.]] | ||
File:Merhem.png|link= | File:Merhem.png|link=Merheem|[[Merheem/pl|Bożonarodzeniowa Wróżka Merhem]] | ||
File:FennecIcon.png|link=Fennec|[[Fennec/pl|Fennek]] | File:FennecIcon.png|link=Fennec|[[Fennec/pl|Fennek]] | ||
File:DeathreaperIcon.png|link=Grim Reaper|[[Grim Reaper/pl|Mroczny Żniwiarz]] | File:DeathreaperIcon.png|link=Grim Reaper|[[Grim Reaper/pl|Mroczny Żniwiarz]] | ||
Line 325: | Line 325: | ||
- Kupno '''Aury Podnoszenia Przedmiotów''' [[ | - Kupno '''Aury Podnoszenia Przedmiotów''' [[File:PetPickUp.png]] w [[Item Mall/pl|Item Shop]] za (390ME/100,000,000ED) odblokuje energię wygody dla zwierzaka, na którym została aktywowana. | ||
Gdy energia zwierzaka zostanie odblokowana, natychmiast uzyskasz dostęp do statystyki, jeśli posiada co najmniej 40% Nasycenia (z wyjątkiem energii wygody). Kiedy Nasycenie jest mniejsze niż 40%, energia zwierzaka zostanie wstrzymana, a jego właściciel nie otrzyma specjalnych statystyk. | Gdy energia zwierzaka zostanie odblokowana, natychmiast uzyskasz dostęp do statystyki, jeśli posiada co najmniej 40% Nasycenia (z wyjątkiem energii wygody). Kiedy Nasycenie jest mniejsze niż 40%, energia zwierzaka zostanie wstrzymana, a jego właściciel nie otrzyma specjalnych statystyk. | ||
Line 384: | Line 384: | ||
<br> | <br> | ||
=== | ===Tabela Umiejętności Zwierzaków=== | ||
''' | '''Efekty Zachęty, Wyjątkowej Zachęty i Aury Podnoszenia Przedmiotów są takie same, niezależnie od zwierzaka.''' | ||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- | |- | ||
! | ! Wygląd !! Efekt | ||
|- | |- | ||
| [[File:PickUpIcon.png]] || ''' | | [[File:PickUpIcon.png]] || '''Aura Podnoszenia Przedmiotów''' <br>Wygodna umiejętność, która umożliwia zwierzakowi podnosić przedmioty i ED pozostawione przez potwory.<br> | ||
' | 'Złap je wszystkie! Nigdy więcej nie przegapisz żadnego ED!' | ||
|- | |- | ||
| [[File:Encouragement.png]] || ''' | | [[File:Encouragement.png]] || '''Zachęta''' | ||
Twój zwierzak cię dopinguje:<br> | |||
Regeneracja: 180 sekund. | |||
*'' | *''Niemowlak'': Szybkość Ataku/Poruszania +5%, Cios Krytyczny +6%, PŻ i Maksymalne PŻ +20%, Regeneracja PŻ 0,5% maksymalnego PŻ na sekundę, Regeneracja PM 6 PM na sekund | ||
*'' | *''Młodzik'': Szybkość Ataku/Poruszania +10%, Cios Krytyczny +12%, PŻ i Maksymalne PŻ +30%, Regeneracja PŻ 1% maksymalnego PŻ na sekundę, Regeneracja PM 12 PM na sekund | ||
*'' | *''Mocarz'': Szybkość Ataku/Poruszania +15%, Cios Krytyczny +18%, PŻ i Maksymalne PŻ +40%, Regeneracja PŻ 1.5% maksymalnego PŻ na sekundę, Regeneracja PM 18 PM na sekund | ||
|- | |- | ||
| [[File:Special_Encouragement.png]] || ''' | | [[File:Special_Encouragement.png]] || '''Wyjątkowa zachęta''' | ||
Odblokowanie wymaga łącznie 3000 punktów rozwoju.<br> | |||
Niezależna od normalnej zachęty, więc nie ma progu PŻ.<br> | |||
Regeneracja: 90 sekund.<br> | |||
Wywołuj jeden z następujących efektów: | |||
*50% | *Regeneracja PŻ i PM: 50% | ||
* | *Atak/Magiczny Atak +5% (30 sek.) | ||
* | *Zresetowanie regeneracji wszystkich umiejętności | ||
|} | |} | ||
<br> | <br> | ||
Line 457: | Line 457: | ||
Możesz również karmić automatycznie swojego zwierzaka, dodając przedmioty do ekwipunku zwierzaka i wybierając opcje '''Karm automatycznie'''. | Możesz również karmić automatycznie swojego zwierzaka, dodając przedmioty do ekwipunku zwierzaka i wybierając opcje '''Karm automatycznie'''. | ||
Kiedy poziom | Kiedy poziom Twojego zwierzaka spadnie poniżej 80% i zaznaczyłeś '''Karm automatycznie''' Twój zwierzak zje przedmioty dostępne w jego ekwipunku. Kolejność zjadanych przedmiotów jest następująca: | ||
#Wyposażenie (od najsłabszego do najlepszego) | #Wyposażenie (od najsłabszego do najlepszego) | ||
Line 479: | Line 479: | ||
*Występują również polecenia specjalne to dodatkowe polecenia, które różnią się w zależności od rodzaju zwierzaka. | *Występują również polecenia specjalne to dodatkowe polecenia, które różnią się w zależności od rodzaju zwierzaka. | ||
== | == Rozwój Zwierzaka == | ||
Aktualizacja z dnia 06 listopada 2019r. (Revamp zwierzaków i interfejsu) dodała nową opcje Rozwoju na miejsce Tendencji. Gracze, którzy już wcześniej zajmowali się swoim towarzyszem, otrzymali kilka punktów rozwoju. | |||
Nowy system zwierzaków miał być bardziej przejrzysty i zapewnić łatwiejszy odbiór.<br><br> | |||
[[File: | |||
[[File:Rozwój Zwierzaka.png|400px]]<br><br> | |||
*[[File:Pet - Cheer.png]] ''' | '''Punkty Rozwoju''' ulepszają umiejętności zwierzaka: | ||
*[[File:Pet - Patience.png]]''' | *[[File:Pet - Cheer.png]] '''Zapał''' skraca czas regeneracji zachęty o 0,0333% na punkt. | ||
*[[File:Pet - Mastery.png]]''' | *[[File:Pet - Patience.png]]'''Upór''' wydłuża czas trwania zachęty o 0,05% na punkt. | ||
*[[File:Pet - Focus.png]]''' | *[[File:Pet - Mastery.png]]'''Trening''' zwiększa obrażenia umiejętności zwierzaka o 0,05% na punkt. | ||
*[[File:Pet - Focus.png]]'''Obecność''' zmniejsza zużycie PM umiejętności zwierzaka o 0,015% na punkt. | |||
Możesz zdobywać '''Punkty Rozwoju''' karmiąc swojego zwierzaka lub uzupełniając suplementy diety. Wszystko pokarmy dają 1 punkt rozwoju poza Owocami z Drzewa El, które dają aż 3 punkty rozwoju. W ciągu 72 godzin można maksymalnie zdobyć 216 punktów, uzupełniając suplementy diety, ponieważ towarzysz musi strawić pokarm. Możliwe jest wydłużenie czasu trawienia zwierzaka, jeśli jest on krótszy niż 71 godzin.<br> | |||
<br> | <br> | ||
Line 531: | Line 532: | ||
<gallery widths=150px heights=150px> | <gallery widths=150px heights=150px> | ||
File:PetSystemUpdate.jpg|Obraz promocyjny: System Zwierzaków | File:PetSystemUpdate.jpg|Obraz promocyjny: System Zwierzaków | ||
File: | File:Artwork - Pet Expedition.png|Grafika promocyjna: System Zwierzaków | ||
</gallery> | </gallery> | ||
<br> | <br> | ||
== [[File:Pet Icon.png]] | == [[File:Pet Icon.png]] Ciekawostki == | ||
* | *Pierwszy '''Owoc Rozwoju''' został zrobiony przez [[Solace/pl|Solace]] i [[Gaia/pl|Gajara]]. | ||
* | *Oryginalnie '''Zwierzak:Mrozojeż''' został stworzony na podstawie niemowlaka mrozojeża z różnych plansz [[Hamel/pl|Hamel]]. Szybko jednak stał się niezwykle popularny, przyćmiewając nawet Burasa jako '''Maskotkę Elsworda''' dla różnych gadżetów [https://t1.daumcdn.net/thumb/R708x0/?fname=http://u1.daumcdn.net/cod/9b6b197cf0c64b659cd7a445638dd894 w tym]: koszulki, torebki, figurki i akcesoria. | ||
** | **Podczas imprezy festiwalowej jeden z pracowników KoG [https://www.youtube.com/watch?v=lIcqLbLwi10&t=35s chodził] po terenie wydarzenia w dużym kombinezonie Mrozojeża. | ||
*Aktualizacja z dnia 27 marca 2014r. dodała do [[Item Mall/pl|Item Shop]] Kartę Zmiany Nazwy Zwierzaka. | |||
<br> | <br> | ||
== [[File:Pet Icon.png]] | == [[File:Pet Icon.png]] Aktualizacje Zwierzaka == | ||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- style="background:{{ColorSel|Misc}}" | |- style="background:{{ColorSel|Misc}}" | ||
! colspan= | ! colspan=3 | Data !! rowspan=2 | Zmiany | ||
|- style="background:{{ColorSel|Misc}}" | |- style="background:{{ColorSel|Misc}}" | ||
! KR !! NA | ! KR !! NA !! PL | ||
|- | |- | ||
| 09 | | 16.09.2010 || 05.10.2011 || Od początku serwera || align="left" | | ||
* | *Dodano System Zwierzaka | ||
|- | |- | ||
| ?? | | ??.??.2014 || ??.??.2014 || ??.??.?? || align="left" | | ||
* | *Zwiększone obrażenia wszystkich zwierzaków. | ||
** | **Podwojenie obrażeń. | ||
|- | |- | ||
| - || 05 | | - || 30.05.2018 || 18.12.2018 || align="left" | | ||
* | *Zaprzestano sprzedaży Kryształu Życia. | ||
** | **Następne zwierzaki zawsze będą w fazie wzrostu Mocarz. | ||
|- | |- | ||
| 04 | | 25.04.2019 || 14.05.2019 || 06.11.2019 || align="left" | | ||
* | *System Tendencji został zastąpiony Systemem Rozwoju. | ||
|} | |} | ||
<br> | <br> | ||
{{Guides/pl}} | {{Guides/pl}} |