Elsword: El Lady/zh-hans: Difference between revisions
no edit summary
IceSoulMOG (talk | contribs) (→分集信息) |
IceSoulMOG (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 41: | Line 41: | ||
|- | |- | ||
| [[Add/zh-hans|艾迪]]([[Lunatic Psyker/zh-hans|疯狂灵能者]]) || 정재헌(Jeong Jae-heon) | | [[Add/zh-hans|艾迪]]([[Lunatic Psyker/zh-hans|疯狂灵能者]]) || 정재헌(Jeong Jae-heon) | ||
|- | |||
| [[Ara/zh-hans|艾拉]]([[Sakra Devanam/zh-hans|帝天]]) || 여민정(Yeo Min Jeong) | |||
|- | |||
| [[Lu/Ciel/zh-hans|露]] || 김현지(Kim Hyeonji) | |||
|- | |||
| [[Lu/Ciel/zh-hans|希尔]] || 김영선(Kim Yeongseon) | |||
|- style="text-align: center" | |||
! colspan=2 | 友人 | |||
|- | |||
| [[Helputt/zh-hans|黑波特]] || ??? | |||
|- | |||
| [[Sasha/zh-hans|莎莎]] || ??? | |||
|- | |||
| [[Ignia/zh-hans|依格尼亚]] || 김채하 | |||
|- | |||
| [[Edel/zh-hans|艾德尔]] || ??? | |||
|- | |||
| [[Sebastian/zh-hans|塞巴斯坦]] || ??? | |||
|- | |||
| [[Gloria/zh-hans|葛洛莉亚]] || ??? | |||
|- | |||
| [[Darkmoon/zh-hans|暗月]] || ??? | |||
|- style="text-align: center" | |- style="text-align: center" | ||
! colspan=2 | 敌人 | ! colspan=2 | 敌人 | ||
Line 51: | Line 73: | ||
|- | |- | ||
| 波波斯 || 최낙윤 | | 波波斯 || 최낙윤 | ||
|- | |||
| [[Jin & In/zh-hans|印]] || 박성태(Bak Seong Tae) | |||
|- | |||
| [[Jin & In/zh-hans|震]] || 김현지(Kim Hyeonji) | |||
|} | |} | ||
<br> | <br> | ||
Line 90: | Line 116: | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | [[File:Elsword El Lady Episode 6.png|200px]] || 6 || [[Elsword: El Lady/Episode 6/zh-hans|为了所珍惜的人]]<br>(소중한 사람을 위해) || | | rowspan=2 | [[File:Elsword El Lady Episode 6.png|200px]] || 6 || [[Elsword: El Lady/Episode 6/zh-hans|为了所珍惜的人]]<br>(소중한 사람을 위해) || 2017年11月24日 | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | || 7 || | | rowspan=2 | [[File:Elsword El Lady Episode 7.png|200px]] || 7 || [[Elsword: El Lady/Episode 7/zh-hans|隐藏的真相]]<br>(감춰둔 진실) || 2017年12月1日 | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | || 8 || | | rowspan=2 | [[File:Elsword El Lady Episode 8.png|200px]] || 8 || [[Elsword: El Lady/Episode 8/zh-hans|同伴的意义]]<br>(동료의 의미) || 2017年12月8日 | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | |