Mobile Shelling: Difference between revisions
→Enhanced Cannonball Skill Boost
Gameboy224 (talk | contribs) No edit summary |
Gameboy224 (talk | contribs) |
||
Line 72: | Line 72: | ||
! Rate !! Max !! Physical !! Magical | ! Rate !! Max !! Physical !! Magical | ||
|- | |- | ||
| align=left | [[Aiming Shot]] || rowspan= | | align=left | [[Aiming Shot]] || rowspan=3 | 2% || colspan=2 | 1 || All || - || 2% || Yes || Yes | ||
|- | |- | ||
| align=left | [[Impact Detonation]] || 1 || 3 || Shots 3-5 || None || 0.8% || No || Yes | | align=left | [[Impact Detonation]] || 1 || 3 || Shots 3-5 || None || 0.8% || No || Yes | ||
|- | |- | ||
| align=left | [[Chaos Cannon]] || rowspan= | | align=left | [[Impact Detonation/ModA|[Mod] Impact Detonation]] || All || 3 || All || None || 2% || Yes || No | ||
|- | |||
| align=left | [[Chaos Cannon]] || rowspan=5 | 5% || 2 || 4 || Shots 9-10 || colspan=2 | 2% || No || No | |||
|- | |- | ||
| align=left | [[Carpet Bombing]] || All || 6 || Wave 3 || - || 10% || - || No | | align=left | [[Carpet Bombing]] || All || 6 || Wave 3 || - || 10% || - || No | ||
|- | |||
| align=left | [[Carpet Bombing/ModA|[Mod] Carpet Bombing]] || All || 6 || ? || - || ?% || - || No | |||
|- | |- | ||
| align=left | [[Dread Chase]] || 1 || 5 || Missiles 1-5 || colspan=2 | 5% || Yes || Yes | | align=left | [[Dread Chase]] || 1 || 5 || Missiles 1-5 || colspan=2 | 5% || Yes || Yes |