Template:Eve/Skills-DE: Difference between revisions
no edit summary
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| width="100%" style=" | {| width="100%" style="background: none repeat scroll 0% 0% transparent; border: medium none transparent;" | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | | | valign="top" | | ||
=== | ===Special Active=== | ||
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="background-color: black;" class="FCK__ShowTableBorders" | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="background-color: black;" class="FCK__ShowTableBorders" | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |||
| width="40" | [[Image:Dimension Link Blader.PNG]] | |||
| align="center" width="150" | [[Dimension Link Blader/de|Dimensionsbund - Schlitzer]] | |||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |||
| width="40" | [[Image:Dimension Link.PNG]] | |||
| align="center" width="150" | [[Dimension Link/de|Dimensionsbund - Aufklärer]] | |||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image:Illusion Strike.PNG]] | | width="40" | [[Image:Illusion Strike.PNG]] | ||
| align="center" width="150" | [[Illusion Strike/de|Illusionsschlag]] | | align="center" width="150" | [[Illusion Strike/de|Illusionsschlag]] | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image:Illusion Stinger.PNG]] | | width="40" | [[Image:Illusion Stinger.PNG]] | ||
| align="center" width="150" | [[Illusion Stinger/de|Illusionsstachel]] | | align="center" width="150" | [[Illusion Stinger/de|Illusionsstachel]] | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image:Dimension Link | | width="40" | [[Image:Dimension Link Guardian.PNG]] | ||
| align="center" width="150" | [[Dimension Link | | align="center" width="150" | [[Dimension Link Guardian/de|Dimensionsbund - Wächter]] | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image:Generate Blackhole.PNG]] | | width="40" | [[Image:Generate Blackhole.PNG]] | ||
| align="center" width="150" | [[Generate Black Hole/de|Schwarzes Loch]] | | align="center" width="150" | [[Generate Black Hole/de|Schwarzes Loch]] | ||
|} | |} | ||
Line 29: | Line 29: | ||
| valign="top" | | | valign="top" | | ||
=== | ===Active=== | ||
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="background-color: black;" class="FCK__ShowTableBorders" | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="background-color: black;" class="FCK__ShowTableBorders" | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:IR.png]] | ||
| align="center" width="150" | [[ | | align="center" width="150" | [[Illusion Ray/de|Illusionsstrahl]] | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image:Cloaking.PNG]] | | width="40" | [[Image:Cloaking.PNG]] | ||
| align="center" width="150" | [[Cloaking/de|Schattenmantel]] | | align="center" width="150" | [[Cloaking/de|Schattenmantel]] | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:PhotonBlink.png]] | ||
| align="center" width="150" | [[ | | align="center" width="150" | [[Photon Flash/de|Lichtfalle]] | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |||
| width="40" | [[Image:SpectroElCrystal.png]] [[Image:SpectroElCrystal01.png]] [[Image:SpectroElCrystal02.png]] [[Image:InductionMode.png]] [[Image:Fusion2.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[El Crystal Spectrum/de|Eldritkristall-Spektrum]] | |||
|} | |} | ||
Line 49: | Line 52: | ||
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="background-color: black;" class="FCK__ShowTableBorders" | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="background-color: black;" class="FCK__ShowTableBorders" | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:SoV.png]] | ||
| align="center" width="150" | [[ | | align="center" width="150" | [[Seal of Victory/de|Emblem des Sieges]] | ||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:SOE.png]] | ||
| align="center" width="150" | [[ | | align="center" width="150" | [[Seal of Extermination/de|Emblem der Vernichtung]] | ||
|} | |} | ||
| valign="top" | | | valign="top" | | ||
=== | === Couple Skill(Active)=== | ||
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" style="background-color: black;" | |||
|- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | |- style="background-color: rgb(255, 255, 255);" | ||
| width="40" | [[Image: | | width="40" | [[Image:CSZE.png]] | ||
| align="center" width="150" | [[ | | align="center" width="150" | [[Extreme Love Above The Sky]] [[Image:lock.gif|lock.gif]] | ||
|} | |} | ||
|} | |} |