Kauz
Joined 4 December 2017
m
→{{HeaderDE|text=Meine Charaktere|color={{ColorSel|CharLight/Lu/Ciel}}}}
Line 9: | Line 9: | ||
| align="left" | 2 || [[File:CrATransNEW.png]] || Flamenco || 70 | | align="left" | 2 || [[File:CrATransNEW.png]] || Flamenco || 70 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 3 || [[File:GMNEW.png]]|| Pitahaya|| | | align="left" | 3 || [[File:GMNEW.png]]|| Pitahaya|| 61 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 4 || [[File:LPTransNEW.png]] || '''Obstschale''' || 99 | | align="left" | 4 || [[File:LPTransNEW.png]] || '''Obstschale''' || 99 | ||
Line 15: | Line 15: | ||
| align="left" | 5 || [[File:MMNEW.png]]|| PapelLuna || 65 | | align="left" | 5 || [[File:MMNEW.png]]|| PapelLuna || 65 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 6 || [[File: | | align="left" | 6 || [[File:DETransNEW.png]]|| Artischocke || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 7 || [[File: | | align="left" | 7 || [[File:NBTransNEW.png]] [[File:RGTransNEW.png]] || '''Vogelfleisch''' || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 8 || [[File: | | align="left" | 8 || [[File:ChiNEW.png]] [[File:DLNEW.png]] || Anonyma || 57 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 9 || [[File: | | align="left" | 9 || [[File:DiaNEW.png]] [[File:DemNEW.png]] || Allerleirauh || 51 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 10 || [[File: | | align="left" | 10 || [[File:CBSTransNEW.png]] || Mauritius || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 11 || [[File: | | align="left" | 11 || [[File:CEmTransNEW.png]] || Bernstein || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 12 || [[File: | | align="left" | 12 || [[File:LKNEW.png]]|| karasine || 54 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 13 || [[File: | | align="left" | 13 || [[File:RSTransNEW.png]] || Urzeitkrebs || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 14 || [[File: | | align="left" | 14 || [[File:STrNEW.png]]|| Tankgirl || 48 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 15 || [[File: | | align="left" | 15 || [[File:OptNEW.png]]|| Kitz || 58 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 16 || [[File: | | align="left" | 16 || [[File:ASTransNEW.png]] || '''Specht''' || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 17 || [[File: | | align="left" | 17 || [[File:YRNEW.png]] || Motte || 43 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 18 || [[File: | | align="left" | 18 || [[File:LHNEW.png]] || Taube || 23 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 19 || [[File: | | align="left" | 19 || [[File:BMNEW.png]]|| Kauzz || 44 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 20 || [[File: | | align="left" | 20 || [[File:WSNEW.png]]|| Zukkini || 60 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 21 || [[File: | | align="left" | 21 || [[File:SRNEW.png]]|| Virtuosa || 16 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 22 || [[File: | | align="left" | 22 || [[File:NWNEW.png]]|| Amrenabeere || 42 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 23 || [[File: | | align="left" | 23 || [[File:ArTNEW.png]]|| Zeitgeist || 41 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 24 || [[File: | | align="left" | 24 || [[File:LANEW.png]]|| Uhadri || 26 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 25 || [[File: | | align="left" | 25 || [[File:APNEW.png]]|| Pechbringer || 52 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 26 || [[File: | | align="left" | 26 || [[File:TTNEW.png]]|| Kaktusvase || 45 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 27 || [[File: | | align="left" | 27 || [[File:DCNEW.png]]|| Klatschmohn || 45 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 28 || [[File:DWTransNEW.png]] || Walpurga|| 70 | | align="left" | 28 || [[File:EMTransNEW.png]]|| Algengruetze || 99 | ||
|- | |||
| align="left" | 29 || [[File:DWTransNEW.png]] || Walpurga || 70 |