Code: Architecture: Difference between revisions
→Skill Tree
Line 27: | Line 27: | ||
<br> | <br> | ||
=== [[ | === Skill Tree === | ||
{| class="mw-collapsible mw-collapsed" cellpadding="10" | |||
| colspan=6 | | |||
|- | |||
| [[File:RPassive2.png|link=Basic Magic Defense Training]] | |||
| | |||
| [[File:Illusion Strike.PNG|link=Illusion Strike]] | |||
| | |||
| [[File:Photon Blink.png|link=Photon Blink]] | |||
| 0 SP | |||
|- | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:RPassive1.png|link=Basic_Physical_Defense_Training]] | |||
| | |||
| [[File:Dimension Link.PNG|link=Dimension Link]] | |||
| | |||
| 5 SP | |||
|- | |||
| [[File:RPassive4.png|link=Basic Magic Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Illusion Stinger.PNG|link=Illusion Stinger]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 10 SP | |||
|- | |||
| [[File:Magic_Party_Buff.PNG|link=Magic Accelerator]] | |||
| [[File:RPassive3.png|link=Basic Strength Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Dimension Link Blader.PNG|link=Dimension Link Blader]] | |||
| [[File:Cloaking.PNG|link=Cloaking]] | |||
| 15 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Defense_Party_Buff.PNG|link=Shield Accelerator]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| 20 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Physical_Party_Buff.PNG|link=Power Accelerator]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:Cloaking Study.PNG|link=Cloaking Study]] | |||
| 25 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Generate Blackhole.PNG|link=Generate Black Hole]] | |||
| [[File:Dimension Link Guardian.PNG|link=Dimension Link Guardian]] | |||
| | |||
| 30SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Energy Conversion.PNG|link=Energy Conversion]] | |||
| 35 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:CAActive1.png|link=Oberon Guard]] | |||
| [[File:CASActive5.png|link=Surface Cutting]] | |||
| | |||
| 40 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:STPassive2.png|link=Intermediate Strength Training]] | |||
| [[File:CAPassive1.png|link=Queen's Pride]] | |||
| | |||
| | |||
| 45 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:CASActive4.png|link=Sonic Wave]] | |||
| | |||
| 50 SP | |||
|- | |||
| [[File:Magic Attack Advanced Buff.PNG|Link=Magic Adrenaline]][[File:Arrowleft.gif]] | |||
| [[File:CAPassive2.png|link=Electronball Study]] | |||
| [[File:STactive3.png|link=Power Adrenaline]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Mega Electronball.PNG|link=Mega Electronball]] | |||
| 55 SP | |||
|- | |||
| [[File:CAPassive3.png|link=Queen's Potential]] | |||
| | |||
| [[File:CASActive2.png|link=Space Wrench]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 60 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:CASActive1.png|link=Heaven's Fist]] | |||
| [[File:CASActive3.png|link=Genocide Ripper]] | |||
| | |||
| 65 SP | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||
== Additional Combos == | == Additional Combos == | ||
{| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="100%" style="border-collapse: collapse;" | {| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="100%" style="border-collapse: collapse;" |