Code: Exotic: Difference between revisions
→Skill Tree
Shironsaki (talk | contribs) |
|||
Line 25: | Line 25: | ||
<br> | <br> | ||
=== [[ | === Skill Tree === | ||
{| class="mw-collapsible mw-collapsed" cellpadding="10" | |||
| colspan=6 | | |||
|- | |||
| [[File:RPassive2.png|link=Basic Magic Defense Training]] | |||
| | |||
| [[File:Illusion Strike.PNG|link=Illusion Strike]] | |||
| | |||
| [[File:Photon Blink.png|link=Photon Flash]] | |||
| 0 SP | |||
|- | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:RPassive1.png|link=Basic Physical Defense Training]] | |||
| | |||
| [[File:Dimension Link.PNG|link=Dimension Link]] | |||
| | |||
| 5 SP | |||
|- | |||
| [[File:RPassive4.png|link=Basic Magic Offense Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Illusion Stinger.PNG|link=Illusion Stinger]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 10 SP | |||
|- | |||
| [[File:Magic_Party_Buff.PNG|link=Magic Accelerator Aura]] | |||
| [[File:RPassive3.png|link=Basic Physical Offense Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Dimension Link Blader.PNG|link=Dimension Link Blader]] | |||
| [[File:Cloaking.PNG|link=Cloaking]] | |||
| 15 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Defense_Party_Buff.PNG|link=Shield Accelerator Aura]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| 20 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Physical_Party_Buff.PNG|link=Power Accelerator Aura]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:Cloaking Study.PNG|link=Cloaking Mastery]] | |||
| 25 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Generate Blackhole.PNG|link=Generate Black Hole]] | |||
| [[File:Dimension Link Guardian.PNG|link=Dimension Link Guardian]] | |||
| | |||
| 30 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Energy Conversion.PNG|link=Mana Conversion]] | |||
| 35 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Hornet Sting.PNG|link=Hornet Sting]] | |||
| [[File:Metal Dust.PNG|link=Metal Dust Aura]] | |||
| | |||
| 40 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Intermediate_Magic_Training.PNG|link=Intermediate Magic Offense Training]] | |||
| [[File:Encouraging Aura.PNG|link=Divine Aura]] | |||
| | |||
| | |||
| 45 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Explosion Impact.PNG|link=Explosion Impact]] | |||
| | |||
| | |||
| 50 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Magic_Attack_Advanced_Buff.PNG|link=Magic Adrenaline]] | |||
| [[File:STactive3.png|link=Power Adrenaline]][[File:Arrowleft.gif]] | |||
| [[File:Mental Strength.PNG|link=Iron Spirit]] | |||
| [[File:Mega Electronball.PNG|link=Mega Electron Ball]] | |||
| 55 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Elegant Steps.PNG|link=Graceful Step]] | |||
| | |||
| [[File:Iron Scraps.PNG|link=Iron Scraps]] | |||
| | |||
| 60 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Queen's Throne.PNG|link=Queen's Throne]] | |||
| [[File:Junk Break.PNG|link=Junk Break]] | |||
| | |||
| 65 SP | |||
|} | |||