Elsword/ko: Difference between revisions
→Skill Tree
(→Trivia) |
|||
Line 38: | Line 38: | ||
== Skill Tree == | == Skill Tree == | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:ElSkill13.png|link=Flame Geyser/ko|플레임 게이저]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:Rolling.png|link=Roll/ko|구르기]] | |||
| Level 0 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ElSkill9.png|link=Fatal Fury/ko|페이탈 퓨리]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill1.png|link=Mega Slash/ko|메가 슬래시]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:CSZE.png|link=Extreme Love Above The Sky/ko|천상지애]] | |||
| Level 5 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ElSkill5.png|link=Assault Slash/ko|어썰트 슬래시]] | |||
| | |||
| [[File:Wavesword.png|link=Sword Wave/ko|소드 웨이브]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| Level 10 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ElSkill4.png|link=Counterattack/ko|반격]] | |||
| | |||
| [[File:EBlock.png|link=Block]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| [[File:RPassive5.png|link=Counter Chance/ko|기회의 포착]] | |||
| Level 15 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ElSkill2.png|link=Unlimited Blade/ko|언리미티드 블레이드]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill6.png|link=Triple Geyser/ko|트리플 게이저]] | |||
|style="background-color:#FCBCBC;"| | |||
| Level 20 (2 SP) | |||
|} | |||
== 커맨드 == | == 커맨드 == |