Yama Raja/ko: Difference between revisions
→스킬 트리
No edit summary |
(→스킬 트리) |
||
Line 35: | Line 35: | ||
=== 스킬 트리 === | === 스킬 트리 === | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:HighSpeed.png|link=High Speed/ko|쾌속]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| [[File:Intermediate Magic Training.PNG|link=Intermediate Magic Training/ko|중급 마법수련]] | |||
| Level 35 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:YRPassive2.png|link=Energy Bullet Reinforce/ko|기탄 강화]] | |||
| | |||
| [[File:ChainField.png|link=Energy Bead/ko|연환장]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| | |||
| Level 45 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:YRPassive1.png|link=Self-Protection Fortitude/ko|호신강기]] | |||
| | |||
| [[File:YRPassive3.png|link=Resurrection/ko|회광반조]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| [[File:Bulleto.png|link=Steal Soul/ko|탈혼]] | |||
| Level 50 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:EnergySuppress.png|link=Suppression : Energy/ko|제압 : 기]] | |||
| | |||
| [[File:EnergyVoid.png|link=Energy Void/ko|초진공장]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| | |||
| Level 55 (5 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:YRPassive5.png|link=Hell Gate: Open/ko|지옥 초래]] | |||
| | |||
| [[File:YRPassive4.png|link=Howling/ko|늑대의 울부짖음]] | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| | |||
| Level 60 (10 SP,3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:EnergyCannon.png|link=Energy Cannon/ko|대규환지옥]] | |||
| | |||
|style="background-color:#FA9B0A;"| | |||
| Level 65 (10 SP) | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||