Nasod Armor Mode - Battle Gear: Difference between revisions
→Nasod Armor Mode
Shironsaki (talk | contribs) No edit summary |
|||
Line 43: | Line 43: | ||
== Nasod Armor Mode == | == Nasod Armor Mode == | ||
=== Affected Skills === | |||
{| width="100%" style="background: none repeat scroll 0% 0% transparent; border: medium none transparent;" | |||
|- | |||
| valign="top" | | |||
=== Nasod Armor Commands=== | {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | ||
|- | |||
| width="40" | [[File:AddSkill1.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Void Breaker]] | |||
|- | |||
| [[File:AddSkill9.png]] | |||
| align="center" | [[Neutron Bomb]] | |||
|- | |||
| [[File:AddSkill6.png]] | |||
| align="center" | {{tt|[[Phase Shift]]|Requires [[Fantasy Tracer]]}} | |||
|- | |||
| [[File:AddSkill2.png]] | |||
| align="center" | {{tt|[[Particle Shot]]|Requires [[Fantasy Tracer]]}} | |||
|} | |||
| valign="top" | | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[File:AddSkill10.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Pulse Cannon]] | |||
|- | |||
| [[File:AddSkill13.png]] | |||
| align="center" | [[Stasis Field]] | |||
|} | |||
| valign="top" | | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[File:AddSkill15.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Conqueror]] | |||
|- | |||
| [[File:LPSA5.png]] | |||
| align="center" | [[Psychic Storm]] | |||
|- | |||
| [[File:AddSkill11.png]] | |||
| align="center" | [[EMP Shock]] | |||
|} | |||
| valign="top" | | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[File:LPTrans1.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Psion Rush]] | |||
|- | |||
| [[File:LPTrans3.png]] | |||
| align="center" | [[Quicksilver Strike]] | |||
|- | |||
| [[File:LPTrans6.png]] | |||
| align="center" | [[Supersonic]] | |||
|} | |||
| valign="top" | | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | {{Force|AddSkill10.png}} | |||
| align="center" width="150" | {{Mod|Pulse Cannon|1}} | |||
|- | |||
| {{Force|AddSkill13.png}} | |||
| align="center" | {{Mod|Stasis Field|1}} | |||
|- | |||
| {{Force|AddSkill15.png}} | |||
| align="center" | {{Mod|Conqueror|1}} | |||
|- | |||
| {{Force|LPSA5.png}} | |||
| align="center" | {{Mod|Psychic Storm|1}} | |||
|- | |||
| {{Force|AddSkill11.png}} | |||
| align="center" | {{Mod|EMP Shock|1}} | |||
|} | |||
|} | |||
=== Nasod Armor Commands === | |||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- style="background:{{ColorSel|CharLight|Add}}" | |- style="background:{{ColorSel|CharLight|Add}}" |