Code: Electra: Difference between revisions
→Skill Tree
(→Trivia) |
|||
Line 30: | Line 30: | ||
<br> | <br> | ||
=== [[ | === Skill Tree === | ||
{| class="mw-collapsible mw-collapsed" cellpadding="10" | |||
| colspan=6 | | |||
|- | |||
| [[File:RPassive2.png|link=Basic Magic Defense Training]] | |||
| | |||
| [[File:Illusion Strike.PNG|link=Illusion Strike]] | |||
| | |||
| [[File:Photon Blink.png|link=Photon Flash]] | |||
| 0 SP | |||
|- | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:RPassive1.png|link=Basic Physical Defense Training]] | |||
| | |||
| [[File:Dimension Link.PNG|link=Dimension Link]] | |||
| | |||
| 5 SP | |||
|- | |||
| [[File:RPassive4.png|link=Basic Magic Offense Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Illusion Stinger.PNG|link=Illusion Stinger]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 10 SP | |||
|- | |||
| [[File:Magic_Party_Buff.PNG|link=Magic Accelerator Aura]] | |||
| [[File:RPassive3.png|link=Basic Physical Offense Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Dimension Link Blader.PNG|link=Dimension Link Blader]] | |||
| [[File:Cloaking.PNG|link=Cloaking]] | |||
| 15 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Defense_Party_Buff.PNG|link=Shield Accelerator Aura]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| 20 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Physical_Party_Buff.PNG|link=Power Accelerator Aura]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:Cloaking Study.PNG|link=Cloaking Mastery]] | |||
| 25 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Generate Blackhole.PNG|link=Generate Black Hole]] | |||
| [[File:Dimension Link Guardian.PNG|link=Dimension Link Guardian]] | |||
| | |||
| 30 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Energy Conversion.PNG|link=Mana Conversion]] | |||
| 35 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:SpectroElCrystal.png|link=El Crystal Spectrum ]] | |||
| | |||
| [[File:ParticleRay.png|link=Particle Ray]] | |||
| | |||
| 40 SP | |||
|- | |||
| [[File:Intermediate Magic Training.PNG|link=Intermediate Magic Offense Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:PhotonBooster.png|link=Photon Booster]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 45 SP | |||
|- | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:SweepRolling.png|link=Sweep Rolling]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 50 SP | |||
|- | |||
| [[File:Magic Attack Advanced Buff.PNG|link=Magic Adrenaline]] | |||
| [[File:SpectrumDynamics.png|link=Spectrum Dynamics]] | |||
| [[File:PhotonFlare.png|link=Photon Flare ]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Mega Electronball.PNG|link=Mega Electron Ball]] | |||
| 55 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:AdvancedElEnergyReactor.png|link=Advanced El Energy Reactor]] | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 60 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:ThousandsofStars.png|link=Thousand Star]] | |||
| [[File:GigaStream.png|link=Giga Stream]] | |||
| | |||
| 65 SP | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||
== Additional Combos == | == Additional Combos == | ||