Sakra Devanam: Difference between revisions
→Skill Tree
(→Additional Combos: Added damage formulas) |
|||
Line 25: | Line 25: | ||
<br> | <br> | ||
=== [[ | === Skill Tree === | ||
{| class="mw-collapsible mw-collapsed" cellpadding="10" | |||
| colspan=6 | | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:RPassive1.png|link=Basic_Physical_Defense_Training]] | |||
| [[File:WindWegde2.png|link=Wind Wedge]] | |||
| | |||
| [[File:GainForce2.png|link=Gain Force]] | |||
| 0 SP | |||
|- | |||
| [[File:RPassive2.png|link=Basic Magic Defense Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:PullingPerice2.png|link=Pulling Pierce]] | |||
| | |||
| 5 SP | |||
|- | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:RPassive3.png|link=Basic Strength Training]] | |||
| [[File:TempestDance2.png|link=Tempest Dance]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 10 SP | |||
|- | |||
| [[File:RPassive4.png|link=Basic Magic Training]] | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:ForceSpear2.png|link=Force Spear]] | |||
| 15 SP | |||
|- | |||
| [[File:RActive4.png|link=Power Accelerator]] | |||
| | |||
| [[File:ShadowRising2.png|link=Shadow Rising]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| 20 SP | |||
|- | |||
| [[File:RActive3.png|link=Shield Accelerator]] | |||
| [[File:RActive2.png|link=Magic Accelerator]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:ForceSpearMastery2.png|link=Force Spear Mastery]] | |||
| 25 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:ShadowKnot2.png|link=Shadow Knot]] | |||
| [[File:FallingDragon2.png|link=Falling Dragon]] | |||
| | |||
| 30SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| [[File:TigerClaw2.png|link=Tiger Claw]] | |||
| 35 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:DoubleCollision.png|link=Double Collision]] | |||
| [[File:RockCrash.png|link=Rock Crash]] | |||
| | |||
| 40 SP | |||
|- | |||
| [[File:QuickStand.png|Link=Quick Stand]] | |||
| [[File:STPassive2.png|link=Intermediate Strength Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| | |||
| 45 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:MoonlightSlash.png|link=Moonlight Slash]] | |||
| | |||
| | |||
| 50 SP | |||
|- | |||
| [[File:FilledPower.png|link=Filled Power]] | |||
| [[File:STactive3.png|link=Power Adrenaline]] | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Breaking.png|link=Breaking]] | |||
| 55 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:VigorEnergize.png|link=Vigor Energize]] | |||
| | |||
| [[File:PeerlessnessSlash.png|link=Peerlessness Slash]] | |||
| | |||
| 60 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:WhiteTiger.png|link=White Tiger]] | |||
| [[File:ShallowAssault.png|link=Swallow Assault]] | |||
| | |||
| 65 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:QuickenGuard.png|link=Quicken Guard]] | |||
| | |||
| [[File:TurbulentWave.png|link=Turbulent Wave]] | |||
| | |||
| 70 SP | |||
|- | |||
| [[File:BrutalPiercing.png|link=Brutal Piercing]] | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Lowbrandish.png|link=Low Brandish]] | |||
| 75 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:Supression.png|link=Supression]] | |||
| | |||
| | |||
| 80 SP | |||
|} | |||
<br> | <br> |