Template:StoryIcon/doc: Difference between revisions
→List of Icons
Gameboy224 (talk | contribs) |
|||
(13 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 186: | Line 186: | ||
|[[File:Story Quest Icon - Clamor 2.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Clamor 2.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Clamor 3.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Clamor 3.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Lithia.png|{{#var:size}}]] | |||
|- | |- | ||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |'''Name'''<br><small>(link)</small> | ||
Line 196: | Line 197: | ||
|Clamor2<br><small>([[Clamor]])</small> | |Clamor2<br><small>([[Clamor]])</small> | ||
|Clamor3<br><small>([[Clamor]])</small> | |Clamor3<br><small>([[Clamor]])</small> | ||
|Lithia<br><small>([[Lithia]])</small> | |||
|- | |||
|'''Icon''' | |||
|[[File:Story Quest Icon - Lithia 2.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Young Lithia.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Young Lithia 2.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Gembliss.png|{{#var:size}}]] | |||
|- | |||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |||
|Lithia2<br><small>([[Lithia]])</small> | |||
|Lithia3<br><small>([[Lithia]])</small> | |||
|Lithia4<br><small>([[Lithia]])</small> | |||
|Gem<br><small>([[Lithia]])</small> | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 496: | Line 510: | ||
|[[File:Story Quest Icon - Yuno.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Yuno.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Yuno 2.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Yuno 2.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Yuno 3.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Nono.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Nono.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Maya.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Maya.png|{{#var:size}}]] | ||
Line 502: | Line 517: | ||
|[[File:Story Quest Icon - Bernard.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Bernard.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Theodore.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Theodore.png|{{#var:size}}]] | ||
|- | |- | ||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |'''Name'''<br><small>(link)</small> | ||
|Yuno<br><small>([[Yuno]])</small> | |Yuno<br><small>([[Yuno]])</small> | ||
|Yuno2<br><small>([[Yuno]])</small> | |Yuno2<br><small>([[Yuno]])</small> | ||
|Yuno3<br><small>([[Yuno]])</small> | |||
|Nono<br><small>([[Nono]])</small> | |Nono<br><small>([[Nono]])</small> | ||
|Maya<br><small>([[Maya]])</small> | |Maya<br><small>([[Maya]])</small> | ||
Line 513: | Line 528: | ||
|Bernard<br><small>([[Bernard]])</small> | |Bernard<br><small>([[Bernard]])</small> | ||
|Theodore<br><small>([[Theodore]])</small> | |Theodore<br><small>([[Theodore]])</small> | ||
|- | |- | ||
|'''Icon''' | |'''Icon''' | ||
|[[File:Story Quest Icon - Dekal.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Dekal 2.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Dekal 2.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Herbaon.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Herbaon.png|{{#var:size}}]] | ||
Line 524: | Line 539: | ||
|[[File:Story Quest Icon - Solace 3.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Solace 3.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Solace 4.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Solace 4.png|{{#var:size}}]] | ||
|- | |- | ||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |'''Name'''<br><small>(link)</small> | ||
|Dekal<br><small>([[Dekal]])</small> | |||
|Dekal2<br><small>([[Dekal]])</small> | |Dekal2<br><small>([[Dekal]])</small> | ||
|Herbaon<br><small>([[Herbaon]])</small> | |Herbaon<br><small>([[Herbaon]])</small> | ||
Line 535: | Line 550: | ||
|Solace3<br><small>([[Solace]])</small> | |Solace3<br><small>([[Solace]])</small> | ||
|Solace4<br><small>([[Solace]])</small> | |Solace4<br><small>([[Solace]])</small> | ||
|- | |- | ||
|'''Icon''' | |'''Icon''' | ||
|[[File:Story Quest Icon - Hernia.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Hernia 2.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Hernia 2.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Hernia 3.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Hernia 3.png|{{#var:size}}]] | ||
Line 546: | Line 561: | ||
|[[File:Story Quest Icon - High Priest.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - High Priest.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Ebalon.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Ebalon.png|{{#var:size}}]] | ||
|- | |- | ||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |'''Name'''<br><small>(link)</small> | ||
|Hernia<br><small>([[Hernia]])</small> | |||
|Hernia2<br><small>([[Hernia]])</small> | |Hernia2<br><small>([[Hernia]])</small> | ||
|Hernia3<br><small>([[Hernia]])</small> | |Hernia3<br><small>([[Hernia]])</small> | ||
Line 557: | Line 572: | ||
|High Priest | |High Priest | ||
|Ebalon<br><small>([[Ebalon]])</small> | |Ebalon<br><small>([[Ebalon]])</small> | ||
|- | |- | ||
|'''Icon''' | |'''Icon''' | ||
|[[File:Story Quest Icon - Surveillan.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Nasod Bird.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Nasod Bird.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Spear Organic Core.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Spear Organic Core.png|{{#var:size}}]] | ||
|- | |- | ||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |'''Name'''<br><small>(link)</small> | ||
|Surveillan | |||
|Nasod Bird<br><small>([[Nasod Bird]])</small> | |Nasod Bird<br><small>([[Nasod Bird]])</small> | ||
|Spear Organic Core | |Spear Organic Core | ||
Line 790: | Line 806: | ||
</div> | </div> | ||
<dfn>}}</dfn> | <dfn>}}</dfn> | ||
|19 = | |19~20 = | ||
== Abyss == | == Abyss == | ||
<dfn>{{</dfn> | <dfn>{{</dfn> | ||
Line 825: | Line 841: | ||
|Ran4<br><small>([[Ran]])</small> | |Ran4<br><small>([[Ran]])</small> | ||
|Lilith<br><small>([[Lilith]])</small> | |Lilith<br><small>([[Lilith]])</small> | ||
|} | |||
</div> | |||
<dfn>}}</dfn> | |||
== Monaterra == | |||
<dfn>{{</dfn> | |||
<div class="long-table"> | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | |||
|- | |||
|'''Icon''' | |||
|[[File:Story Quest Icon - Medovine 1.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Medovine 2.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Eris 3.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Eris 4.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Iccus 3.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Jabberwock.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Shaddie.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Champion.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Ricardo.png|{{#var:size}}]] | |||
|- | |||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |||
|Medovine | |||
|Medovine2 | |||
|Eris3 | |||
|Eris4 | |||
|Iccus3 | |||
|Jabberwock | |||
|Shaddie | |||
|Champion | |||
|Ricardo | |||
|- | |||
|'''Icon''' | |||
|[[File:Story Quest Icon - Friedrich.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - The Great Steel Wall Guardian.png|{{#var:size}}]] | |||
|- | |||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |||
|Friedrich | |||
|Wall Guardian | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
Line 918: | Line 971: | ||
|Ebalon3<br><small>([[Ebalon]])</small> | |Ebalon3<br><small>([[Ebalon]])</small> | ||
|Misty<br><small>([[Misty]])</small> | |Misty<br><small>([[Misty]])</small> | ||
|} | |||
</div> | |||
<dfn>}}</dfn> | |||
== Lithia == | |||
<dfn>{{</dfn> | |||
<div class="long-table"> | |||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | |||
|- | |||
|'''Icon''' | |||
|[[File:Story Quest Icon - Rift.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Mathi 2.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Mathi 3.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Vera.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Joy.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Joy 2.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Felix.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Ruda.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Ruda 2.png|{{#var:size}}]] | |||
|- | |||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |||
|Rift<br><small>([[Rift Inside the Rift]])</small> | |||
|Mathi2<br><small>([[Mathi]])</small> | |||
|Mathi3<br><small>([[Mathi]])</small> | |||
|Vera<br><small>([[Vera]])</small> | |||
|Joy<br><small>([[Joy]])</small> | |||
|Joy2<br><small>([[Joy]])</small> | |||
|Felix<br><small>([[Felix]])</small> | |||
|Ruda<br><small>([[Ruda]])</small> | |||
|Ruda2<br><small>([[Ruda]])</small> | |||
|- | |||
|'''Icon''' | |||
|[[File:Story Quest Icon - Ruda 3.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Naius.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Naius 2.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Guardian Officer.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Statue.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Laudius.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Society Member.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Society Member 2.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Commander.png|{{#var:size}}]] | |||
|- | |||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |||
|Ruda3<br><small>([[Ruda]])</small> | |||
|Naius | |||
|Naius2 | |||
|GuardianOfficer | |||
|Statue | |||
|Laudius<br><small>([[Laudius]])</small> | |||
|SocietyMember<br><small>([[Society Member]])</small> | |||
|SocietyMember2<br><small>([[Society Member]])</small> | |||
|Commander | |||
|} | |} | ||
</div> | </div> | ||
Line 954: | Line 1,058: | ||
|[[File:Story Quest Icon - Harmony.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Harmony.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Bliss.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Bliss.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - | |[[File:Story Quest Icon - Mathi.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Adventurer.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Adventurer.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Seris.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Seris.png|{{#var:size}}]] | ||
Line 962: | Line 1,066: | ||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |'''Name'''<br><small>(link)</small> | ||
|Myu<br><small>([[Myu]])</small> | |Myu<br><small>([[Myu]])</small> | ||
|Lexter | |Lexter | ||
|Harmony<br><small>([[Harmony (NPC)]])</small> | |Harmony<br><small>([[Harmony (NPC)]])</small> | ||
|Bliss<br><small>([[Bliss (NPC)]])</small> | |Bliss<br><small>([[Bliss (NPC)]])</small> | ||
| | |Mathi<br><small>([[Mathi]])</small> | ||
|Adventurer | |Adventurer | ||
|Seris<br><small>([[Seris]])</small> | |Seris<br><small>([[Seris]])</small> | ||
|Owen<br><small>([[Owen]])</small> | |Owen<br><small>([[Owen]])</small> | ||
|Owen2<br><small>([[Owen]])</small> | |Owen2<br><small>([[Owen]])</small> | ||
|- | |- | ||
|'''Icon''' | |'''Icon''' | ||
|[[File:Story Quest Icon - Owen 3.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Jen Che.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Jen Che.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Harpy.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Harpy.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Baby Harpy.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Baby Harpy.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Ruben Girl.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Ruben Girl.png|{{#var:size}}]] | ||
|[[File:Story Quest Icon - Librarian.png|{{#var:size}}]] | |||
|[[File:Story Quest Icon - Unknown.png|{{#var:size}}]] | |[[File:Story Quest Icon - Unknown.png|{{#var:size}}]] | ||
|- | |- | ||
|'''Name'''<br><small>(link)</small> | |'''Name'''<br><small>(link)</small> | ||
|Owen3<br><small>([[Owen]])</small> | |||
|Jen Che<br><small>([[Jen Che]])</small> | |Jen Che<br><small>([[Jen Che]])</small> | ||
|Harpy | |Harpy | ||
|Baby Harpy | |Baby Harpy | ||
|Girl | |Girl | ||
|Librarian | |||
|? | |? | ||
|} | |} |