Sword Knight: Difference between revisions
→Skill Tree
Shironsaki (talk | contribs) |
|||
Line 29: | Line 29: | ||
<br> | <br> | ||
<br> | <br> | ||
=== [[ | {| class="mw-collapsible mw-collapsed" cellpadding="10" | ||
| colspan=3 | | |||
=== Skill Tree === | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:RPassive1.png|link=Basic_Physical_Defense_Training]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill1.png|link=Mega Slash]] | |||
| [[File:Rolling.png|link=Roll]] | |||
| 0 SP | |||
|- | |||
| [[File:RPassive2.png|link=Basic Magic Defense Training]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill9.png|link=Fatal Fury]] | |||
| | |||
| 5 SP | |||
|- | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:RPassive3.png|link=Basic Strength Training]] | |||
| [[File:ElSkill13.png|link=Flame Geyser]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| 10 SP | |||
|- | |||
| [[File:RPassive4.png|link=Basic Magic Training]] | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:ElSkill4.png|link=Counterattack]] | |||
| 15 SP | |||
|- | |||
| [[File:RActive2.png|link=Magic Accelerator]] | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| [[File:ElSkill5.png|link=Assault Slash]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| 20 SP | |||
|- | |||
| [[File:RActive3.png|link=Shield Accelerator]] | |||
| [[File:RActive4.png|link=Power Accelerator]] | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill16.png|link=Counterattack Mastery]] | |||
| 25 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:ElSkill6.png|link=Triple Geyser]] | |||
| [[File:ElSkill2.png|link=Unlimited Blade]] | |||
| | |||
| 30SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| [[File:ElSkill12.png|link=Kick]] | |||
| | |||
| 35 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:ElSkill5i.png|link=Armor Break]] | |||
| [[File:ElSkill10.png|link=Air Slash]] | |||
| | |||
| 40 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:STPassive2.png|link=Intermediate Strength Training]] | |||
| [[File:RPassive5.png|link=Counter Chance]] | |||
| | |||
| | |||
| 45 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Arrowdown.gif|center]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill14.png|link=Spiral Blast]] | |||
| | |||
| 50 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Physical_Attack_Advanced_Buff.PNG|link=Power Adrenaline]] | |||
| [[File:ElPass7.png|link=Vitality]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill8.png|link=Stoic]] | |||
| 55 SP | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ElPass11.png|link=Strong Body]] | |||
| [[File:ElSkill9i.png|link=Windmill]] | |||
| | |||
| | |||
| 60 SP | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:ElSkill6i.png|link=Double Slash]] | |||
| [[File:ElSkill3.png|link=Armageddon Blade]] | |||
| | |||
| 65 SP | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||
== Additional Combos == | == Additional Combos == | ||
{| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="100%" style="border-collapse: collapse;" | {| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="100%" style="border-collapse: collapse;" |