Combination: Difference between revisions
→Switching Skills
Gameboy224 (talk | contribs) |
|||
Line 53: | Line 53: | ||
| width="40" | [[Image:Dreadlord08.png]] | | width="40" | [[Image:Dreadlord08.png]] | ||
| width="150" | [[Summon Darkness]]<br>: 4 CP gained | | width="150" | [[Summon Darkness]]<br>: 4 CP gained | ||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DLTrans3.png]] | |||
| width="150" | [[Dead Cross]]<br>: 4 CP gained | |||
|} | |} | ||
Line 70: | Line 73: | ||
| width="40" | [[Image:Noblesse11.png]]<br> | | width="40" | [[Image:Noblesse11.png]]<br> | ||
| width="150" | [[Spectral Spear]]<br>: 2 CP gained | | width="150" | [[Spectral Spear]]<br>: 2 CP gained | ||
|- | |||
| width="40" | [[Image:NBTrans1.png]] | |||
| width="150" | [[Soul Reaping]]<br>: 2 CP gained | |||
|} | |} | ||
Line 79: | Line 85: | ||
| width="150" | [[Land Crasher]]<br>: 4 CP gained | | width="150" | [[Land Crasher]]<br>: 4 CP gained | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[ | | width="40" | [[File:DemActive16.png]]<br> | ||
| width="150" | [[Phantom Rush]]<br>: 1 CP gained | | width="150" | [[Phantom Rush]]<br>: 1 CP gained | ||
|- | |- | ||
Line 90: | Line 96: | ||
| width="40" | [[Image:DemActive17.png]]<br> | | width="40" | [[Image:DemActive17.png]]<br> | ||
| width="150" | [[Rapid Impact]]<br>: 1 CP gained | | width="150" | [[Rapid Impact]]<br>: 1 CP gained | ||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemTrans3.png]] | |||
| width="150" | [[Demonic Rush]]<br>: 4 CP gained | |||
|} | |} | ||
|} | |} | ||
Line 127: | Line 136: | ||
| width="40" | [[Image:Dreadlord12.png]] | | width="40" | [[Image:Dreadlord12.png]] | ||
| width="150" | Awakened:<br>[[Dancing Blade]]<br>: 2 CP gained | | width="150" | Awakened:<br>[[Dancing Blade]]<br>: 2 CP gained | ||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DLTrans1.png]] | |||
| width="150" | [[Fear Tomorrow]]<br>: 4 CP gained | |||
|} | |} | ||
Line 144: | Line 156: | ||
| width="40" | [[Image:Noblesse05.png]]<br> | | width="40" | [[Image:Noblesse05.png]]<br> | ||
| width="150" | [[Twilight Judgment]]<br>: 4 CP gained | | width="150" | [[Twilight Judgment]]<br>: 4 CP gained | ||
|- | |||
| width="40" | [[Image:NBTrans3.png]] | |||
| width="150" | [[Magdonic Cannon]]<br>: 4 CP gained | |||
|} | |} | ||
Line 150: | Line 165: | ||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | {| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | ||
|- | |- | ||
| width="40" | [[ | | width="40" | [[File:DemActive16.png]]<br> | ||
| width="150" | [[Phantom Rush]]<br>: 1 CP gained | | width="150" | [[Phantom Rush]]<br>: 1 CP gained | ||
|- | |- | ||
Line 164: | Line 179: | ||
| width="40" | [[Image:DemActive14.png]]<br> | | width="40" | [[Image:DemActive14.png]]<br> | ||
| width="150" | [[Garden of Haures]]<br>: 2 CP gained | | width="150" | [[Garden of Haures]]<br>: 2 CP gained | ||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemTrans1.png]] | |||
| width="150" | [[Abyss Sniping]]<br>: 2 CP gained | |||
|} | |} | ||
|} | |} |