Skill Tree: Noblesse ST2: Difference between revisions
no edit summary
Shironsaki (talk | contribs) No edit summary |
Gameboy224 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
| | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| 35- | | [[File:Noblesse13.png|link=Soul Sigil]] | ||
| | | | ||
| | |style="background-color:{{ColorSel|CharLight|Lu/Ciel}}"| [[File:Intermediate Magic Training.PNG|link=Intermediate Magical Offense Training]] | ||
| | | Level 35 (4 SP) | ||
| | |- | ||
| | | | ||
| | | [[File:Noblesse12.png|link=Swift Smash]] | ||
| | | | ||
| [[File:Noblesse11.png|link=Spectral Spear]] | |||
|style="background-color:{{ColorSel|CharLight|Lu/Ciel}}"| | |||
| Level 45 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Noblesse04.png|link=Spiritual Enhancement]] | |||
| | |||
| [[File:Noblesse03.png|link=Noble Presence]] | |||
|style="background-color:{{ColorSel|CharLight|Lu/Ciel}}"| [[File:Noblesse10.png|link=Shadow]] | |||
| Level 50 (4 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Noblesse09.png|link=Shadow Bolt]] | |||
| | |||
| [[File:Noblesse05.png|link=Twilight Judgment]] | |||
|style="background-color:{{ColorSel|CharLight|Lu/Ciel}}"| | |||
| Level 55 (5 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Noblesse02.png|link=Tribute]] | |||
| | |||
| [[File:Noblesse01.png|link=Nobility]] | |||
|style="background-color:{{ColorSel|CharLight|Lu/Ciel}}"| | |||
| Level 60 (5 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:NoblesseHA.png|link=Castle of Abaddon]] | |||
| | |||
|style="background-color:{{ColorSel|CharLight|Lu/Ciel}}"| | |||
| Level 65 (10 SP) | |||
|} |