Raven/ko: Difference between revisions
From Elwiki
No edit summary |
|||
Line 42: | Line 42: | ||
== Skill Tree == | == Skill Tree == | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| [[File:RSActive3.png|link=Power Assault/ko|파워 어썰트]] | |||
| | |||
|style="background-color: lightgrey;"| [[File:STactive1.png|link=Shadow Step/ko|섀도우 스텝]] | |||
| 0 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:RAactive3.PNG|link=Breaking Fist/ko|브레이킹 피스트]] | |||
| | |||
|[[File:RActive1.png|link=Burning Rush/ko|버닝 러시]] | |||
|style="background-color: lightgrey;"| [[File:CSZE.png|link=Extreme Love Above The Sky/ko|천상지애]] | |||
| 5 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:RSActive4.png|link=Earth Breaker/ko|어스 브레이크]] | |||
| | |||
|[[File:RFactive1.png|link=Ground Impact/ko|그라운드 임팩트]] | |||
|style="background-color: lightgrey;"| | |||
| 10 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:RavenNew1.png|link=Megadrill Break/ko|메가드릴 브레이크]] | |||
| | |||
| [[File:RSActive1.png|link=Maximum Cannon/ko|맥시멈 캐논]] | |||
|style="background-color: lightgrey;"| [[File:RPassive5.png|link=Counter Chance/ko|기회의 포착]] | |||
| 15 레벨 (2 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:RSActive2.png|link=Cannon Blade/ko|캐논 블레이드]] | |||
| | |||
|[[File:RSActive5.png|link=Seven Burst/ko|세븐 버스트]] | |||
|style="background-color: lightgrey;"| | |||
| 20 레벨 (2 SP) | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||