User:Kauz: Difference between revisions
From Elwiki
mNo edit summary |
|||
Line 7: | Line 7: | ||
| align="left" | 1 || [[File:Icon_-_Flame_Lord.png]]|| '''Ramoth''' || 99 | | align="left" | 1 || [[File:Icon_-_Flame_Lord.png]]|| '''Ramoth''' || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 2 || [[File:CrATransNEW.png]] || Flamenco || | | align="left" | 2 || [[File:CrATransNEW.png]] || Flamenco || 81 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 3 || [[File:GMNEW.png]]|| Pitahaya|| | | align="left" | 3 || [[File:GMNEW.png]]|| Pitahaya|| 67 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 4 || [[File:LPTransNEW.png]] || '''Obstschale''' || 99 | | align="left" | 4 || [[File:LPTransNEW.png]] || '''Obstschale''' || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 5 || [[File:MMNEW.png]]|| PapelLuna || | | align="left" | 5 || [[File:MMNEW.png]]|| PapelLuna || 97 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 6 || [[File:DETransNEW.png]]|| Artischocke || 99 | | align="left" | 6 || [[File:DETransNEW.png]]|| Artischocke || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 7 || [[File: | | align="left" | 7 || [[File:Icon_-_Innocent_(Ishtar).png]] [[File:Icon_-_Innocent_(Chevalier).png]] || '''Vogelfleisch''' || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 8 || [[File:ChiNEW.png]] [[File:DLNEW.png]] || Anonyma || | | align="left" | 8 || [[File:ChiNEW.png]] [[File:DLNEW.png]] || Anonyma || 59 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 9 || [[File:DiaNEW.png]] [[File:DemNEW.png]] || Allerleirauh || | | align="left" | 9 || [[File:DiaNEW.png]] [[File:DemNEW.png]] || Allerleirauh || 54 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 10 || [[File:CBSTransNEW.png]] || Mauritius || 99 | | align="left" | 10 || [[File:CBSTransNEW.png]] || Mauritius || 99 | ||
Line 31: | Line 31: | ||
| align="left" | 13 || [[File:RSTransNEW.png]] || Urzeitkrebs || 99 | | align="left" | 13 || [[File:RSTransNEW.png]] || Urzeitkrebs || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 14 || [[File: | | align="left" | 14 || [[File:FYNEW.png]]|| Notaerztin || 42 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 15 || [[File:OptNEW.png]]|| Kitz || 58 | | align="left" | 15 || [[File:OptNEW.png]]|| Kitz || 58 | ||
Line 37: | Line 37: | ||
| align="left" | 16 || [[File:ASTransNEW.png]] || '''Specht''' || 99 | | align="left" | 16 || [[File:ASTransNEW.png]] || '''Specht''' || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 17 || [[File: | | align="left" | 17 || [[File:LDNEW.png]] || Motte || 9 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 18 || [[File:LHNEW.png]] || Taube || 23 | | align="left" | 18 || [[File:LHNEW.png]] || Taube || 23 | ||
Line 44: | Line 44: | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 20 || [[File:WSNEW.png]]|| Zukkini || 60 | | align="left" | 20 || [[File:WSNEW.png]]|| Zukkini || 60 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 22 || [[File:NWNEW.png]]|| Amrenabeere || 42 | | align="left" | 22 || [[File:NWNEW.png]]|| Amrenabeere || 42 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | | | align="left" | 24 || [[File:LANEW.png]]|| Zeitgeist || 18 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 25 || [[File:APNEW.png]]|| Pechbringer || 99 | |||
| align="left" | 25 || [[File:APNEW.png]]|| Pechbringer || | |||
|- | |- | ||
| align="left" | 26 || [[File:TTNEW.png]]|| Kaktusvase || 45 | | align="left" | 26 || [[File:TTNEW.png]]|| Kaktusvase || 45 | ||
Line 59: | Line 55: | ||
| align="left" | 27 || [[File:DCNEW.png]]|| Klatschmohn || 45 | | align="left" | 27 || [[File:DCNEW.png]]|| Klatschmohn || 45 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 28 || [[File: | | align="left" | 24 || [[File:SGNEW.png]]|| Gespenst || 31 | ||
|- | |||
| align="left" | 28 || [[File:Icon_-_Aether_Sage.png]]|| Algengruetze || 99 | |||
|- | |||
| align="left" | 29 || [[File:DWTransNEW.png]] || Walpurga || 76 | |||
|- | |||
| align="left" | 1 || [[File:Icon_-_Eternity_Winner.png]] || '''Spektrophob''' || 99 | |||
|- | |- | ||
| align="left" | | | align="left" | 1 || [[File:Icon_-_Daydreamer_(Trans).png]] || Pechvogel || 95 |
Revision as of 13:59, 12 October 2019
Meine Charaktere
Slot | Klassenwechsel | Charaktername | Level |
---|---|---|---|
1 | Ramoth | 99 | |
2 | File:CrATransNEW.png | Flamenco | 81 |
3 | File:GMNEW.png | Pitahaya | 67 |
4 | File:LPTransNEW.png | Obstschale | 99 |
5 | File:MMNEW.png | PapelLuna | 97 |
6 | File:DETransNEW.png | Artischocke | 99 |
7 | Vogelfleisch | 99 | |
8 | File:ChiNEW.png File:DLNEW.png | Anonyma | 59 |
9 | File:DiaNEW.png File:DemNEW.png | Allerleirauh | 54 |
10 | File:CBSTransNEW.png | Mauritius | 99 |
11 | File:CEmTransNEW.png | Bernstein | 99 |
12 | File:LKNEW.png | karasine | 54 |
13 | File:RSTransNEW.png | Urzeitkrebs | 99 |
14 | File:FYNEW.png | Notaerztin | 42 |
15 | File:OptNEW.png | Kitz | 58 |
16 | File:ASTransNEW.png | Specht | 99 |
17 | File:LDNEW.png | Motte | 9 |
18 | File:LHNEW.png | Taube | 23 |
19 | File:BMNEW.png | Kauzz | 44 |
20 | File:WSNEW.png | Zukkini | 60 |
22 | File:NWNEW.png | Amrenabeere | 42 |
24 | File:LANEW.png | Zeitgeist | 18 |
25 | File:APNEW.png | Pechbringer | 99 |
26 | File:TTNEW.png | Kaktusvase | 45 |
27 | File:DCNEW.png | Klatschmohn | 45 |
24 | File:SGNEW.png | Gespenst | 31 |
28 | Algengruetze | 99 | |
29 | File:DWTransNEW.png | Walpurga | 76 |
1 | Spektrophob | 99 | |
1 | Pechvogel | 95 |