User:Kauz: Difference between revisions
From Elwiki
mNo edit summary |
|||
Line 19: | Line 19: | ||
| align="left" | 7 || [[File:Icon_-_Innocent_(Ishtar).png]] [[File:Icon_-_Innocent_(Chevalier).png]] || '''Vogelfleisch''' || 99 | | align="left" | 7 || [[File:Icon_-_Innocent_(Ishtar).png]] [[File:Icon_-_Innocent_(Chevalier).png]] || '''Vogelfleisch''' || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 8 || [[File:ChiNEW.png]] [[File:DLNEW.png]] || Anonyma || | | align="left" | 8 || [[File:ChiNEW.png]] [[File:DLNEW.png]] || Anonyma || 61 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 9 || [[File:DiaNEW.png]] [[File:DemNEW.png]] || Allerleirauh || 54 | | align="left" | 9 || [[File:DiaNEW.png]] [[File:DemNEW.png]] || Allerleirauh || 54 | ||
Line 32: | Line 32: | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 14 || [[File:FYNEW.png]]|| Notaerztin || 42 | | align="left" | 14 || [[File:FYNEW.png]]|| Notaerztin || 42 | ||
|- | |||
| align="left" | 14 || [[File:HBNEW.png]]|| Tankgirl || 1 | |||
|- | |||
| align="left" | 14 || [[File:BlNEW.png]]|| Wandervogel || 1 | |||
|- | |- | ||
| align="left" | 15 || [[File:OptNEW.png]]|| Kitz || 58 | | align="left" | 15 || [[File:OptNEW.png]]|| Kitz || 58 | ||
Line 42: | Line 46: | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 19 || [[File:BMNEW.png]]|| Kauzz || 44 | | align="left" | 19 || [[File:BMNEW.png]]|| Kauzz || 44 | ||
|- | |||
| align="left" | 19 || [[File:OTNEW.png]]|| Hadervogel || 5 | |||
|- | |||
| align="left" | 19 || [[File:WTNEW.png]]|| Habenichts || 1 | |||
|- | |- | ||
| align="left" | 20 || [[File:WSNEW.png]]|| Zukkini || 60 | | align="left" | 20 || [[File:WSNEW.png]]|| Zukkini || 60 | ||
Line 47: | Line 55: | ||
| align="left" | 22 || [[File:NWNEW.png]]|| Amrenabeere || 42 | | align="left" | 22 || [[File:NWNEW.png]]|| Amrenabeere || 42 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 24 || [[File: | | align="left" | 24 || [[File:EENEW.png]]|| Zeitgeist || 42 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 25 || [[File:APNEW.png]]|| Pechbringer || 99 | | align="left" | 25 || [[File:APNEW.png]]|| Pechbringer || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | | | align="left" | 27 || [[File:FGNEW.png]]|| Klatschmohn || 1 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | | | align="left" | 24 || [[File:DCTransNEW.png]]|| Gespenst || 87 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | | | align="left" | 27 || [[File:ShGNEW.png]]|| PakChoi || 1 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 28 || [[File:Icon_-_Aether_Sage.png]]|| Algengruetze || 99 | | align="left" | 28 || [[File:Icon_-_Aether_Sage.png]]|| Algengruetze || 99 | ||
|- | |||
| align="left" | 29 || [[File:DMNEW.png]] || Homulilly || 1 | |||
|- | |- | ||
| align="left" | 29 || [[File:DWTransNEW.png]] || Walpurga || 76 | | align="left" | 29 || [[File:DWTransNEW.png]] || Walpurga || 76 | ||
Line 63: | Line 73: | ||
| align="left" | 1 || [[File:Icon_-_Eternity_Winner.png]] || '''Spektrophob''' || 99 | | align="left" | 1 || [[File:Icon_-_Eternity_Winner.png]] || '''Spektrophob''' || 99 | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 1 || [[File:Icon_- | | align="left" | 1 || [[File:Icon_-_Nisha_Labyrinth.png]] || Pechvogel || 99 | ||
|- | |||
| align="left" | 1 || [[File:Icon_-_Shining_Romantica.png]] || Baehmon || 72 |
Revision as of 21:57, 30 November 2020
Meine Charaktere
Slot | Klassenwechsel | Charaktername | Level |
---|---|---|---|
1 | Ramoth | 99 | |
2 | File:CrATransNEW.png | Flamenco | 81 |
3 | File:GMNEW.png | Pitahaya | 67 |
4 | File:LPTransNEW.png | Obstschale | 99 |
5 | File:MMNEW.png | PapelLuna | 97 |
6 | File:DETransNEW.png | Artischocke | 99 |
7 | Vogelfleisch | 99 | |
8 | File:ChiNEW.png File:DLNEW.png | Anonyma | 61 |
9 | File:DiaNEW.png File:DemNEW.png | Allerleirauh | 54 |
10 | File:CBSTransNEW.png | Mauritius | 99 |
11 | File:CEmTransNEW.png | Bernstein | 99 |
12 | File:LKNEW.png | karasine | 54 |
13 | File:RSTransNEW.png | Urzeitkrebs | 99 |
14 | File:FYNEW.png | Notaerztin | 42 |
14 | File:HBNEW.png | Tankgirl | 1 |
14 | File:BlNEW.png | Wandervogel | 1 |
15 | File:OptNEW.png | Kitz | 58 |
16 | File:ASTransNEW.png | Specht | 99 |
17 | File:LDNEW.png | Motte | 9 |
18 | File:LHNEW.png | Taube | 23 |
19 | File:BMNEW.png | Kauzz | 44 |
19 | File:OTNEW.png | Hadervogel | 5 |
19 | File:WTNEW.png | Habenichts | 1 |
20 | File:WSNEW.png | Zukkini | 60 |
22 | File:NWNEW.png | Amrenabeere | 42 |
24 | File:EENEW.png | Zeitgeist | 42 |
25 | File:APNEW.png | Pechbringer | 99 |
27 | File:FGNEW.png | Klatschmohn | 1 |
24 | File:DCTransNEW.png | Gespenst | 87 |
27 | File:ShGNEW.png | PakChoi | 1 |
28 | Algengruetze | 99 | |
29 | File:DMNEW.png | Homulilly | 1 |
29 | File:DWTransNEW.png | Walpurga | 76 |
1 | Spektrophob | 99 | |
1 | Pechvogel | 99 | |
1 | Baehmon | 72 |