Blaze Step: Difference between revisions
From Elwiki
→Skill Information
(→Skill Note: Modifiers) |
IceSoulMOG (talk | contribs) |
||
Line 23: | Line 23: | ||
{| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | {| cellpadding="5" border="1" style="border-collapse: collapse; text-align: center" | ||
|- style="background:{{ColorSel|CharLight|Aisha}}" | |- style="background:{{ColorSel|CharLight|Aisha}}" | ||
! rowspan="2" | Skill Level !! rowspan="2" | Level Required !! colspan="3" | Damage (Magical) !! rowspan="2" | Duration<br>(Skill Note) !! rowspan=2 | Flame Hit Interval !! rowspan="2" | MP Usage !! rowspan="2" | Cooldown | ! rowspan="2" | Skill Level !! rowspan="2" | Level Required !! colspan="3" | Damage (Magical) !! rowspan="2" | Damage Penalty<br>(Skill Note) !! rowspan="2" | Duration<br>(Skill Note) !! rowspan=2 | Flame Hit Interval !! rowspan="2" | MP Usage !! rowspan="2" | Cooldown | ||
|- style="background:{{ColorSel|CharLight|Aisha}}" | |- style="background:{{ColorSel|CharLight|Aisha}}" | ||
! Staff Hit !! Initial Casting !! Flames | ! Staff Hit !! Initial Casting !! Flames | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 1 || rowspan="2" | 40 || 218.93% || 2478% || 165% || rowspan="13" | 5.5 Seconds<br>(6.5 Seconds) || rowspan= | | align="left" | 1 || rowspan="2" | 40 || 218.93% || 2478% → 620% || 165% || rowspan="16" | 13.64% per second<br>(11.54% per second) || rowspan="16" | 5.5 Seconds<br>(6.5 Seconds) || rowspan=16 | 1/3 Second || rowspan="16" | 300 MP || rowspan="16" | 32 Seconds | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 2 || 225.06% || 2559% || 170% | | align="left" | 2 || 225.06% || 2559% → 640% || 170% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 3 || 41 || 232.11% || 2639% || 176% | | align="left" | 3 || 41 || 232.11% || 2639% → 660% || 176% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 4 || 44 || 239.23% || 2720% || 181% | | align="left" | 4 || 44 || 239.23% || 2720% → 680% || 181% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 5 || 47 || 246.28% || 2800% || 186% | | align="left" | 5 || 47 || 246.28% || 2800% → 700% || 186% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 6 || 50 || 253.40% || 2881% || 192% | | align="left" | 6 || 50 || 253.40% || 2881% → 720% || 192% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 7 || 53 || 260.45% || 2961% || 197% | | align="left" | 7 || 53 || 260.45% || 2961% → 740% || 197% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 8 || 56 || 267.57% || 3042% || 203% | | align="left" | 8 || 56 || 267.57% || 3042% → 760% || 203% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 9 || 59 || 274.62% || 3122% || 208% | | align="left" | 9 || 59 || 274.62% || 3122% → 781% || 208% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 10 || 62 || 281.75% || 3203% || 213% | | align="left" | 10 || 62 || 281.75% || 3203% → 801% || 213% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 11 || 65 || 288.79% || 3283% || 219% | | align="left" | 11 || 65 || 288.79% || 3283% → 821% || 219% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 12 || 68 || 295.92% || 3364% || 224% | | align="left" | 12 || 68 || 295.92% || 3364% → 841% || 224% | ||
|- | |- | ||
| align="left" | 13 || 71 || -% || 3444% || 229% | | align="left" | 13 || 71 || -% || 3444% → 861% || 229% | ||
|- | |||
| align="left" | 14 || 74 || -% || 3525% → 881% || 235% | |||
|- | |||
| align="left" | 15 || 77 || -% || 3605% → 901% || 240% | |||
|- | |||
| align="left" | 16 || 80 || -% || 3686% → 922% || 245% | |||
|} | |} | ||
<br> | <br> |