Skill Tree: Sword Knight ST2: Difference between revisions
From Elwiki
Shironsaki (talk | contribs) No edit summary |
Gameboy224 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{ | {| cellpadding="10" style="border-collapse: collapse; border: 0px solid rgb(0, 0, 0); width=100%; align=center;" | ||
| | |- | ||
| | | | ||
| 15- | | | ||
| | | [[File:Mortal_Blow.png|link=Mortal Blow]] | ||
| 25- | | | ||
| | |style="background:{{ColorSel|CharLight|Elsword}}"| [[File:RPassive3.png|link=Basic Physical Offense Training]] | ||
| | | Level 15 (3 SP) | ||
| 35- | |- | ||
| | | | ||
| | |||
| [[File:ElSkill14.png|link=Spiral Blast]] | |||
| | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Elsword}}"| [[File:ElSkill12.png|link=Kick]] | |||
| Level 25 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:Weapon_Break_SK.png|link=Weapon Break]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill5i.png|link=Armor Break]] | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Elsword}}"| | |||
| Level 30 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ElPass7.png|link=Vitality]] | |||
| | |||
| [[File:Auto_Block.png|link=Auto Guard]] | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Elsword}}"| | |||
| Level 35 (3 SP) | |||
|- | |||
| | |||
| [[File:ElSkill6i.png|link=Double Slash]] | |||
| | |||
| [[File:ElSkill3.png|link=Armageddon Blade]] | |||
|style="background:{{ColorSel|CharLight|Elsword}}"| [[File:ElSkill8.png|link=Iron Body]] | |||
| Level 40 (3 SP) | |||
|} |
Revision as of 22:14, 22 November 2018
File:Mortal Blow.png | Level 15 (3 SP) | ||||
File:ElSkill14.png | File:ElSkill12.png | Level 25 (3 SP) | |||
File:ElSkill5i.png | Level 30 (3 SP) | ||||
Level 35 (3 SP) | |||||
File:ElSkill6i.png | File:ElSkill3.png | File:ElSkill8.png | Level 40 (3 SP) |