Demonio/Skills: Difference between revisions
From Elwiki
< Demonio
Gameboy224 (talk | contribs) |
Gameboy224 (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 77: | Line 77: | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Skills (KR) == | |||
{| width="100%" | |||
|- | |||
| valign="top" | | |||
=== Hyper Active === | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive25.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Diabolic Disaster]] {{Locked Skill|Hyper1}} | |||
|} | |||
<br> | <br> | ||
| valign="top" | | |||
=== Special Active === | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive8.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Desperado]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive9.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Sinister Mind]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive24.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Transcendence (Demonio)|Transcendence]] {{Locked Skill|Advanced}} | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:Dunno.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Execution]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive14.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Garden of Haures]] | |||
|} | |||
<br> | |||
| valign="top" | | |||
=== Active === | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive17.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Rapid Impact]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive23.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Punisher]] | |||
|} | |||
| valign="top" | | |||
=== Passive === | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemPassive3.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Invasion of Demonic Energy]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemPassive4.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Manic Demon Form - Thirst]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemPassive5.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Manic Demon Form - Destruction]] {{Locked Skill|Expert}} | |||
|} | |||
|} | |||
=== [[Transcendence (Demonio)|Madness]] Skills === | |||
{| style="border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive11.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Shadow Fury]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive12.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Shrewd Cutter]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:Dunno.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Brutal Rush]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:DemActive13.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Silent Rage]] | |||
|- | |||
| width="40" | [[Image:Dunno.png]] | |||
| align="center" width="150" | [[Genocide Cross]] | |||
|- | |||
|} |
Revision as of 06:15, 1 August 2019
Hyper Active
|
Special Active
|
Active
|
Passive
|
Madness Skills
Shadow Fury | |
Shrewd Cutter | |
Silent Rage |
Skills (KR)
Hyper Active
|
Special Active
|
Active
|
Passive
|
Madness Skills
Shadow Fury | |
Shrewd Cutter | |
Brutal Rush | |
Silent Rage | |
Genocide Cross |