Historia

From Elwiki
Jump to navigation Jump to search
Język:English • Deutsch • español • français • Bahasa Indonesia • italiano • 한국어 • polski • русский • Türkçe • Tiếng Việt • 中文(简体)‎

Historia Elios

Krzyształ El

Elios, Kontynent Kryształu Życia El

Ciemność była wszędzie wokół a fale uderzały o suchy ląd, kiedy Chaos się narodził. Nie było łatwo znaleźć jakiejkolwiek oznaki życia na tym ogromnym kontynencie. Pewnego dnia, ogromny klejnot uderzył w serce kontynentu niczym błyskawica uderza w ziemię podczas burzy. Po tym wydarzeniu kontynent już nigdy nie był taki sam. Wszystkie rośliny, które kiedyś umarły wróciły do życia, a zielone tereny zaczęły porastać suchy ląd. Ocean ożył i wkrótce woda zaczęła płynąć również w lasach. Spokojny wiatr przyniósł życie z powrotem na ziemię.

Ziemia stała się błogosławionym miejscem, a wraz z pojawieniem się ludzi i zwierząt, wiatr życia zdawał się emanować z Kryształu. Klejnot ten niezwykle błyszczał i rozsiewał życiodajną energię dookoła.

Kryształ przynoszący życie

Kryształ był podziwiany i ludzie zaczęli nazywać go "El". Niedługo potem aby uczcić życiodajny Kryształ, kontynent został nazwany "Elios".


Nazoidy i Lady El

Cywilizacja rozprzestrzeniła się po Elios. Wielu ludzi zaczęło sadzić jasne kwiaty wszelkiego rodzaju. Moc Natury zapewniała ludziom dostatnie życie. Technologia poszła naprzód, co przyniosło stworzenie Nazoidów. Te jednak, stworzone przez człowieka, nie znały właściwego porządku rzeczy. Przez komfort i chciwość ludzi moc El była bardzo nadużywana. W końcu, kiedy powstało więcej Nazoidów, moc El wyczerpała się i kontynent znów zalała ciemność. Produkcja Nazoidów została zatrzymana, a morza zalały i podzieliły ziemię. Cały świat zaczął się trząść i kruszyć, aż Lady odnowiła moc El. Nie wiadomo w jaki sposób odzyskano moc El, ale pewne jest, że stało się to dzięki Lady El. Ci, którzy przetrwali w trudnych warunkach, zaczęli odbudowywać kontynent z Nazoidami. Chociaż moc El nie była już tak silna jak wcześniej, kontynent zaczął znów powracać do życia.

Mistrzowie El, Święto Koegzystencji i Ostatni Dzień

Święto Koegzystencji

Wszyscy cieszyli się z daru życia, a ludzie zachowali moc El, którą zostawiła po sobie Lady El. Ludzie wybrali Mistrzów, którzy zarządzali energią El. Znaleźli oni nową Lady El, która strzegła mocy Kryształu.

Pierwszy mistrz, to Mistrz Ognia 'Rosso'. Moc ognia to moc pasji. Radość zapobiega przepełnieniu siły ognia.

Drugi mistrz, to Mistrz Ziemi 'Gaia'. Posiadł on ciepło i bogactwo ziemi, oraz zobowiązał się chronić kontynent Elios.

Trzeci mistrz, to Mistrz Wody 'Denif'. Dzięki chłodowi i inteligencji kontroluje wody tak, by nie zatopiły lądu.

Czwarty mistrz, to Mistrz Wiatru 'Ventus'. Moc wiatru utrzymuje wszechświat w ruchu.

Piąty mistrz, to Mistrz Słońca 'Solace'. Elios odżyło dzięki mocy życia i narodzinom słońca.

Szósty mistrz, to Mistrz Księżyca 'Ebalon'. Moc księżyca daje obywatelom Elios poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Mistrzowie zostali obdarzeni różnymi umiejętnościami, które wykorzystali do kierowania Elios dzięki mocy El. Moc ta krąży po ziemi, nawożąc ziemie i uspokajając burze. Dało to podstawę do ponownego narodzenia się Nazoidów.

W Elios raz na 3 lata ma miejsce specjalne wydarzenie. Kiedy Słońce i Księżyc stają się jednością a niebo staje się ciemne, wszystkie żyjące stworzenia relaksują się i cieszą swoim towarzystwem. Celem tego wydarzenia jest poprawienie naturalnej energii El i zjednoczenie wszystkich. To wydarzenie zostało nazwane "Świętem Koegzystencji". Był to najbardziej spokojny i cichy dzień w historii Elios.

El sprawiał wrażenie naturalnego i pełnego życia, ale w rzeczywistości był w najbardziej niestabilnym stanie. Jeśli tylko Kryształ ułatwiłby energii krążenie na własną rękę, to stałby się bezbronny.

Podczas Święta Koegzystencji wieża El została zaatakowana przez Solace, mistrza słońca. Solace pokochał Lady El, a więc udał się na misję, by ją uwolnić. Kiedy święto wciąż trwało, Solace i Lady zniknęli.

Przez zakończeniem Święta Koegzystencji, zwolennicy Solace i ci, którzy strzegli wieży wpadli w spór. W ciągu następnych strasznych godzin, przez Lady El która porzuciła kryształ, energia stała się niestabilna i wszędzie zapanował zamęt. Nastąpił ogromny zgiełk i wszędzie wybuchały eksplozje. Kryształ El eksplodował na drobne kawałki, które zostały rozsiane po całym kontynencie Elios.

Eksplozja El

Kontynent Elios

Gigantyczna eksplozja rozerwała Kryształ El na miliony odłamków, które zostały rozproszone po całym kontynencie. Spadały nawet na pustynię, do szczelin górskich i głębokich rzecznych mokradeł. Nazoidy i cywilizacja ludzka przestały istnieć.

Ci którzy przetrwali mogli oddychać tylko w miejscach, w których spadły odłamki Kryształu El. Spowodowało to, że większość z nich przebywała na obszarach gdzie spadły największe kryształy. Wkrótce ogromne trzęsienie ziemi znów podzieliło kontynent. Wstrząsy trwały kilka miesięcy i rozerwały Elios na dwie części. Tym samym społeczność również została podzielona, a pozostali Mistrzowie osiedlili się w pobliżu dużych odłamków El w celu przywrócenia mocy Kryształu.

Pozostali ludzie którzy popierali Mistrzów, oddali swoje życie aby przywrócić kontynent z powrotem do poprzedniego stanu. Dziedzice czekali w wieży na powrót Lady El. Królestwo zostało opanowane przez złe istoty, które kradną odłamki El, oraz tych, którzy starają się je chronić.

Tu zaczyna się historia, która jest teraz w Twoich rękach.

Gra Przedmioty
Mechanika Gry
Zalety PostaciTabela DoświadczeniaPowalanieAmbicja
Odłamki EldrytuEfekty StatusówTytułyTereny ŁowieckieBossowie rajdów terenowychPvP
Poradniki
Odnowienie MenuSystem MałżeństwSystem Misji PrzypadkowychSystem ProfesjiWola
System Kart PotworówPersonalizowanie PostaciGildieUmiejętności Gidli
Zmiany
Reorganizacja PrzedmiotówOdnowienie Drzewka UmiejętnościOdnowienie Sekretów
Odnowienie Czasoprzestrzeni Henir'aReorganizacja Tablicy
Inne
WalutaHistoriaŚwiat Elsword'aŚcieżki DźwiękoweElTypeOpiekunka EL AnimeLista PotworówNPCLegendarni Mistrzowie
Kombosy UżytkownikówMisje na Umiejętności
Przedmioty
Notatki UmiejętnościZwierzakiWierzchowce
Ekwipunek
Przedmioty z Boss'ówUnikatowe UzbrojenieEkwipunek PvP (S2) i (S3)
Spis PrzedmiotówUlepszanie EkwipunkuUmieszczanie kamieni w slotach ekwipunku
Sklep
Item ShopRoztapiacze Lodu