Berserk

From Elwiki
Język:English • Deutsch • español • français • Bahasa Indonesia • italiano • 한국어 • polski • Tiếng Việt • 中文(简体)‎

Każda postać w Elswordzie ma swój unikalny system, który odróżnia ją od innych postaci.

Berserk

IPUI.jpg
Spacjalny system kul armatnich Chunga które pomagają mu w walce.

Amunicja/Kule Armatnie

Stare ikony pasków amunicji Chung'a. Pełne i puste.

System amunicji Chunga jest jedną z najbardziej zauważalnych i ciekawych funkcji. Wiele z jego umiejętności wykorzystuje pociski. Umiejętności takie jak Detonacja i Szalony Młot Armatni wykorzystują całą amunicje, ale ich siła zwiększa się wraz z ilością zużytych pocisków. Inne umiejętności takie jak Wycelowany Strzał lub Stal Niszczyciela zużywają tylko 1 pocisk. Z amunicji korzysta także wiele technik combo.
Żeby przeładować amunicję stój postacią w miejscu. Szybkość ataku ma wpływ na szybkość przeładowania. Możesz też ładować pociski używając combo, np.:
Z.pngZ.png(DZ.png)Z.png


Tryb Berserka

Trzecia kula dopalacza mocy Chunga. Pusta i pełna.
Zmiana ikony Chunga podczas trybu Berserka.

Mimo, że pusta perła Berserka jest zapieczętowana łańcuchami, to Chung może uaktywnić ją jak każdą inną perłę Dopalacza Mocy. Jej wyglad zmienia się kiedy jest naładowana.
Kiedy Tryb Berserka jest aktywowany Chung ukazuje się w swojej pełnej zbroi (łącznie z hełmem) przechowanej w jego Kamieniu Obrony. Kamień Obrony zwiększa umiejętności Chunga w walce. Korzyściami płynącymi z aktywnego Trybu Berserka są:

 • Standardowe podniesienie obrażeń o 20%.
 • Wszystkie niebieskie pociski są stale załadowane i nie zużywają się przez czas trwania Berserka. Czerwona amunicja Bombardiera nadal jest zużywana i musi być ładowana ręcznie.
 • Intense Showtime Wysłannika Śmierci zmniejsza koszt MP i czas ładowania jego umiejętności.

Postawa Obronna

Jeśli Chung zostanie trafiony a wokół jego postaci widnieje niebieska otoczka (np. trzeci atak podczas ZZZ. Tak jak nietykalność, nie może być zobaczona jeśli ustawienia graficzne nie są ustawione na wysokie), zmienia on swoją postawę na obronną która daje mu 67% redukcji obrażeń. Postawa obronna może zostać przerwana po 5-6 uderzeniach oraz nie uaktywni się, jeśli atak wymierzony w Chunga nakłada status ogłuszenia lub zmiażdżenia.
Podczas postawy obronnej Chung może kontratakować:

 • Przy wciśnięciu Z.png wykona obrót działem i zada 150% obrażeń fizycznych (K.O.)
 • Przy wciśnięciu X.png wystrzeli z obydwu stron działa i zada 350% obrażeń magicznych. Użyte blisko przeciwnika może trafić dwukrotnie. Atak powala przeciwnika i zużywa 1 pocisk. Jeśli nie ma załadowanego pocisku, to Chung wykona w zamian atak Z.
 • Cannoneer's Perseverance zmienia kontrataki postawy obronnej Bombardiera w uderzenie działem, które przeładowuje pociski, wyrzuca przeciwnika powietrze, oraz daje Bombardierowi szansę na automatyczne wejście w Siege Shelling.


Kontratak z wystrzałem

Kiedy Chung doznaje K.O. i posiada przynajmniej jeden załadowany pocisk, gracz może wystrzelić go w ziemię wciskając X.png. Wróg zostanie wystrzelony w powietrze a Chung przeturla się na bok. Atak zadaje 270% obrażeń magicznych. Na obrażenia ma wpływ pasyw Technika Weterana Żelaznego Paladyna.

Ciekawostki

 • Co ciekawe "Freiturnier" w języku niemieckim oznacza "wolny turniej."
 • Jeśli Chung znajduje się w trybie dopalacza mocy, zamiast normalnie wymawiać umiejętności, wykrzykuje je.
 • Chung spada szybciej niż pozostałe postacie. Wykonywanie na nim combo wymagającego wyrzutu w powietrze jest wyjątkowo trudne.
 • Chung jest pierwszą postacią, której specjalny system wymaga naładowania odpowiedniej liczby pereł dopalacza mocy.
 • Chung może szybko ładować amunicję przez wciskanie strzałki w lewo lub w prawo po załadowaniu pocisku.Systemy Postaci
Wotsposter2.png

Droga Miecza


Kiedy grasz Elswordem, będziesz miał dodatkowy wskaźnik pod paskiem many. Jest to Droga Miecza, pozwalająca ci uaktywnić jedną z dwóch aur, Aurę Destrukcji i Aurę Witalności na określony czas.

W zależności od kombo jakich używasz (Z oraz X) lub używasz umiejętności, wskażnik będzie niebieski (Aura Witalności) albo czerwony (Aura Destrukcji). Jeśli któraś z nich się uaktywni, otrzymasz różne korzyści.

Należy pamiętać, że ten system nie jest taki prosty jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Ataki oparte na Witalności ładują wskaźnik Destrukcji, natomiast ataki oparte na Destrukcji ładują wskaźnik Witalności. To dlatego aura ma wpływ tylko na umiejętności jej używających.

General Guides
{{
Story Elsword WorldLoreNPCsStoryTimeline
Gameplay Modes DungeonsHunting FieldsPvP
Gameplay Features AchievementsArtifact SystemEl ResonanceEl Search Party CollectionExperience TableForce SkillsQuestsSkill QuestSkill TreeSkillsTitlesUI Guide
Gameplay Mechanics Awakening ModeCharacter SystemsFeverMana BreakPower-upsResurrectionSkill TraitsSpecial EffectStaminaStatisticsStatus EffectsStoic Thresholds
Character Progression 1st Jobs2nd JobsTranscendence3rd JobsMaster Class
System Guides BankEl HouseElrios Hot SpringsElrios StudioItem Lock SystemMagic WardrobeMentor-Pupil SystemParty List SystemProfession SystemRandom Mission SystemWedding System
Life Content FishingPet Expedition
Guild Content GuildGuild Banner SystemGuild BaseGuild ExpeditionGuild Farm System
Items ConsumableCubesCurrencyItem DatabaseMonster CardsMountsPets
Equipment & Accessories Arena Sets (S4)Boss DropsEquipment SetsLegend EquipmentRegional EquipmentUnique Equipment (Amethystine Prophecy EquipmentElrianode EquipmentSecret Dungeon Equipment)
Equipment Functions AttributingDismantlingIdentifyingImprintingMystic EnchantSocketingUpgrading
Cash BingoCharacter CustomizationIce BurnersItem MallTreasure Hunt
Miscellaneous Dance CommandsEpic NPCsQuick VoiceSkill Cut-insSoundtrackWallpapers
Other Media AnimationElsword Mobile GamesLight NovelsOfficial MerchandisePROJECT EL★STARWebcomics
}}